• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Ubuntu Server - jak udostępnić stronę w sieci globalnej?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,477 wizyt
pytanie zadane 10 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
zamknięte 10 października 2016 przez Michał Samolewski
Witam, zainstalowałem sobie na starym komputerku Ubuntu Server w celu powiększenia swojej wiedzy w sprawach serwerowych. Uruchomiłem Apache2. Po wpisaniu w przeglądarce z innego komputera lokalnego adresu IP, który jest przypisany do mojego serwera wyświetla mi się domyślna strona Apache2. Oczywiście zaraz w miejsce domyślnej strony wstawię swoją witrynę, ale tu pojawia się pytanie w jaki sposób mogę udostępnić tą stronę w sieci globalnej? Posiadam zmienne IP, i już zorientowałem się że będę potrzebował jakiegoś programu, który się tym zajmie. Ale co muszę zrobić teraz krok po kroku?

Pozdrawiam.
komentarz zamknięcia: Temat rozwiązany

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 10 października 2016 przez Michał Samolewski
 
Najlepsza
Właściwie strona już powinna być widoczna w sieci globalnej po wejściu na IP jakie aktualnie posiadasz (jeśli oczywiście przekierowałeś porty na routerze na Twój serwer lub użyłeś strefy zdemilitaryzowanej - dzięki temu z zewnątrz będzie można uzyskać dostęp do urządzenia w sieci lokalnej).

Rozwiązaniem problemu zmiennego IP jest skorzystanie z DDNSa - osobiście też mam zmienne IP (Neostrada) i w routerze posiadam wbudowaną opcję podłączenia DDNSa. Co zrobić jeśli router takiej opcji nie posiada to szczerze nie wiem, po prostu nigdy nie szukałem. Dzięki temu uzyskujesz własną subdomenę, która będzie zawsze wskazywała na Twoje aktualne IP, później z resztą w razie potrzeby można rekordem CNAME ustawić, aby Twoja własna domena na to wskazywała.

Ja korzystam z darmowego NoIP, w zasadzie jedyny problem, który zauważam w wersji darmowej to potrzeba odnawiania co miesiąc (kliknięcie w link który przychodzi mailem). Płatnej opcji nie szukałem, nie jest mi na razie potrzebna, DDNSa mam tylko po to, aby czasem okazyjnie móc się zdalnie dostać do komputera.

Na koniec mogę dodać jeszcze, że jako nauka to jak najbardziej spoko, ale jakbyś chciał postawić tak na stałe swoją stronę www na takim serwerku w domu to się zupełnie nie opłaca i nie jest zbyt profesjonalne.
komentarz 10 października 2016 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
Wow, dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź!

I właśnie dla nauki i poszerzenia wiedzy to robię. Dla swojej strony mam wykupione miejsce na Linuxpl, ale zawsze mnie ciekawiło jak udostępnić taką witrynę w sieci w "domowym zapleczu."
komentarz 10 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie ma sprawy, jako że sam używam DDNSa to byłem w stanie opisać jak to u mnie wygląda. Jeśli robisz to tylko do nauki to jak najbardziej rozumiem, zawsze warto próbować nowych rzeczy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 935 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 236 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez jasiubor Nowicjusz (240 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...