• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena mojej strony (HTML, CSS, JavaScript, PHP)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
492 wizyt
pytanie zadane 9 października 2016 w HTML i CSS przez Vytax248PL Nowicjusz (160 p.)

http://messager.za.pl

Jak oceniacie moją stronę do czatowania? Czegoś brakuje? Coś mogłoby być lepiej zrobione?

Mam 14 lat, stronę pierwotnie napisałem 1,5 roku temu, ostatnio ją poprawiłem.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 października 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
  • Messager – to bliżej masażysty niż komunikatora (messenger) ;)
  • Pełno stylów inline.
  • Formularze nie mają label.
  • Brak jakiejkolwiek nawigacji. Po przejściu na podstronę logowania jestem de facto uwięziony.
  • Walidacja formularzy woła o pomstę do nieba.
komentarz 9 października 2016 przez Vytax248PL Nowicjusz (160 p.)
Masz możliwość nawigacji - w lewym górnym rogu są trzy kropki, najedź na nie myszką
1
komentarz 9 października 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
No nie ma… pojawiają się dopiero po zalogowaniu.
0 głosów
odpowiedź 9 października 2016 przez WlPx01 Obywatel (1,220 p.)
Cześć,
W ogólnym odczuciu aplikacja działa. Można na niej pisać, wysyłać i odczytywać wiadomości, plus system rejestracji i logowania.
Wszędzie jednak są ogromne braki w funkcjonalności, dlatego aplikacja generalnie staje się bezużyteczna.
Wielki minus za to, że nie dałeś konta testowego, tylko samemu trzeba było się rejestrować. Niefajnie.
1. Ekran z wiadomościami IMO powinien mieścić się na ekranie, zamiast scrollować okno przeglądarki, powinienem dostać suwak obok czatu.
2. Wizualnie aplikacja wygląda średnio, oczywiście odczucia estetyczne zawsze pozostaną kwestią indywidualną, ale wyrównanie wiadomości do środka wygląda słabo.
3. Wspomniane wyżej funkcjonalności: nie można wysłać zdjęcia, nie działa bbcode, nie ma emotek -> To przy obecnie dostępnych czatach, twój zostawia daleko w tyle. Spójrz sobie jak działają klienty IRC, Shoutboxy... Albo więksi gracze jak Messenger od FB czy Telegram...

Ostatnia, moim zdaniem skandaliczna rzecz, to że zamieszczasz na swojej stronie do sprawdzenia reklamy oraz "tropicieli". Nie wiem, czy nie podchodzi to pod regulamin, ale na pewno stawia Cię w złym świetle.
komentarz 9 października 2016 przez WlPx01 Obywatel (1,220 p.)

Tego nie zauważyłem, bo miałem włączonego Adblocka.

komentarz 9 października 2016 przez Vytax248PL Nowicjusz (160 p.)
Dzięki za opinię, ale:
1. Zdjęcia można wysyłać tylko w trybie premium, ponieważ nie jest to dopracowane
2. Reklamy są dlatego, że nie chcę płacić za hosting

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 660 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Normalny-człowiek Nowicjusz (170 p.)
+1 głos
5 odpowiedzi 743 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 334 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w Nasze projekty przez marynovski Początkujący (250 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...