• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Matura - rozszerzenie angielski

Object Storage Arubacloud
0 głosów
306 wizyt
pytanie zadane 5 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
zamknięte 6 marca 2021
Witam, postanowiłem zdać rozszerzenie z angielskiego i teraz pojawia się pytanie skąd czerpać wiedzę. Najbardziej zależy mi na jakiejś książce poświęconej gramatyce i czasom. Samo słownictwo to nie jest jakiś większy problem. Możecie polecić coś zwięzłego ale wyczerpującego?
komentarz zamknięcia: .

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 października 2016 przez Jacek Rojek Bywalec (2,380 p.)
Z podrecznikow sie nigdy nie nauczysz. Jesli nie znasz ludzi mowiacych po angielsku z ktorymi mozesz rozmawiac/pisac to czytaj ksiazki/audiobooki ze slownikiem w reku. nie jest no najprzyjemniejsza metoda ale jest bardzo skuteczna. Jak wolisz cos ciekawszego to Ogladaj seriale po angielsku na poczatku z napisami potem bez. znajdz grope na fb w temacie jakim sie interesujesz i tam sie udzielaj. Ucz sie czegos wartosciowego z ksiazek/filmow a angielskiego nauczysz sie przy okazji. Gdybym to wiedzial kilka lat temu...
komentarz 5 października 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Na rozszerzeniu z angielskiego wymagana jest znajomość gramatyki, więc odradzanie podręczników jest średnim pomysłem.
komentarz 5 października 2016 przez Jacek Rojek Bywalec (2,380 p.)
Jesli uczysz sie jezyka tylko zeby zdac mature to jak najbardziej, ale chcialbys np umiec sie porozumiec z osoba mowiaca po angielsku bez mentalnych barier to kierowal bym w strone komunikacji z ludzmi lub konsumbcje mediow(ksiazki, filmy).
komentarz 5 października 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Nie chcę tutaj dyskutować o sposobie nauki języków w szkołach, bo to jest dramat. Pisałem stricte o maturze, bo OP o nią pytał. :)
komentarz 5 października 2016 przez Jacek Rojek Bywalec (2,380 p.)
Jasne ze to dramat :D To jest tylko moja sugestia nauka gramatyki z ksiazki nie zaszkodzi, ale jest po prostu nudniejsza niz uczenie sie przez kontakt z normalnym jezykiem. Na maturze jest przeciez sluchanie i czytanie( chyba ze juz nie ma) to przy zastosowaniu mojej metody masz praktycznie max, warto nauczyc sie skladni form pisemnych bo to jest cos czego ta metoda nie uczy(poniewaz nie jest to uzywane w realnym zyciu, oprucz emaila w ktorym i tak ludzie nie razpisuja sie tak jak w ksiazkach) z czysto gramatyki masz 2 zadania i to jedyne miejsce gdzie ta metoda moze miec brraki.

To nie jest jakas jedyna sluszna prawilna metoda, to tylko moje doswiadczenie po kilku latach mieszkania studiowania i pracy w UK
komentarz 5 października 2016 przez niezalogowany
Przepraszam bardzo ale wypadałoby przeczytać treść tematu a nie od razu jakiś szablon i polecanie nauki z filmów i rozmów. Wskazałem na czym mi zależy: na gramatyce i czasach. Z pustego to i Salomon nie naleje, więc jak mam prowadzić z kimś dyskusje po angielsku jeśli będę miał problemy z gramatyką?

 

Nie uczę się tylko do matury ale aktualnie największy problem mam z brakami w podstawie, więc chciałbym abyśmy trzymali się mojej prośby dotyczącej książek.
komentarz 5 października 2016 przez Jacek Rojek Bywalec (2,380 p.)
Mature zdajesz w tym roku?

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 424 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Orszul99 Użytkownik (930 p.)
–1 głos
5 odpowiedzi 1,464 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 10,981 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...