• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zalanie klawiatury colą. Co zrobić?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
5,214 wizyt
pytanie zadane 5 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Witam wylałem na klawiaturę cole. wysuszyłem ją i lekko przetarłem. Działa dobrze oprócz jednego przycisku "M" który się zacina i cięzko chodzi. Co mogę zrobić? jak zdjąc ten klawisz i go wyczyścić. Klawiatura to Tracer Gaming HellWay

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Może zamiast cokolwiek demontować,spróbuj wyczyścić ten nieszczęsny klawisz "M"

Jakiś płyn który szybko odparowuje np.izopropylowy "Kontakt IPA".Można kupić w odpowiednim sklepie.

Miękki pędzelek.

Zachowaj umiar,czyli ostrożnie.

Jak klawisz będzie działał lekko,odczekaj jakiś czas aż płyn odparuje.

Dobrze mieć w tym czasie wyłączone urządzenie z zasilania ;)

Pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 5 października 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
czesto wystarczy podwazyc czyms przycisk, srubsztakiem czy jakims nozykiem
+1 głos
odpowiedź 5 października 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Cola zawiera cukier i kwasy, dlatego może prowadzić do korozji. Na Twoim miejscu zdemontowałbym klawiaturę i zobaczył, jakie są uszkodzenia w środku i przemył to wodą destylowaną.
komentarz 5 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Kamil masz rację.Istnieje tylko pewne ale.Prawdopodobnie nasz kolega nigdy tego nie robił,więc jeśli coś pójdzie nie tak,problem się pogłębi.

Ale został "uświadomiony" ;)I zdecyduje czy podjąć ryzyko związane z demontażem,czy też wyczyści klawisz(będzie sprawny) i będzie liczył na szczęście że dalej nic się nie stanie.

Żartując z lekka,jeśli zalewać,to już lepiej piwem też się klei ale bez kwasu ;)

Pozdrawiam.
1
komentarz 5 października 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
najgorsza zadaje sie jest kawa, a jesli juz mamy zalewac klawe to chyba najmniej szkodliwa jest wodeczka, ktora jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodzila ;)

 

A pro po koli, to ona raczej korozji nie spowoduje wrecz przeciwnie mozna za jej pomoca odrdzewiac sruby i takie tam.
komentarz 5 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Plus za poczucie humoru.Humor,który jeszcze nigdy,nikomu nie zaszkodził  :)
komentarz 5 października 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
W sumie to klawiatura membranowa, może ścieżki są zabezpieczone przed dostępem płynu i teraz tylko cukier się klei :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 466 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 4,865 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2023 w Sprzęt komputerowy przez MichaelM Bywalec (2,440 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...