• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pozostale źródła wiedzy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
333 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez elaniq Początkujący (360 p.)

Witam, mam na imię Krzysztof, jestem uczniem 2 klasy liceum o profilu informatycznym.
Oceniłbym siebie jako początkującego z podstawami, kończę właśnie kurs c++ Pana Mirosława, chodzę na zajęcia na politechnice junior .net, uczę się rozszerzonej informatyki w szkole, ale ciągle czuje niedosyt wiedzy, dodam że planuje zdawać maturę z informatyki i z tego co mi się zdaje dopuszczone języki to c/c++, java  oraz pascal.
Chodzi mi konkretnie o waszą poradę, skąd mogę czerpać ogólna wiedzę niezbędna dla programisty, może macie jakieś godne polecenia książki, kursy online itp.

Oczywiście nie ograniczałbym się jedynie do 3 języków, a nawet nie jestem pewien czy jest sens zaglębiac sie w ogóle w Pascala, bardzo interesujący wydaję się być c#, ponieważ przyda sie w przyszlosci, przyszlosci ktora planuje wiazac z programowaniem.

 

Bardzo liczę na waszą pomoc, pozdrawiam!smiley

komentarz 3 października 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Skorzystaj z wyszukiwarki, takich tematów pojawia się co najmniej kilka w tygodniu. Przejrzyj też ten temat: http://forum.pasja-informatyki.pl/90273/linkownia-zbior-powtarzajacych-sie-tematow?show=90273

 

skąd mogę czerpać ogólna wiedzę niezbędna dla programisty, może macie jakieś godne polecenia książki, kursy online itp.

To zależy, której technologii chcesz się uczyć. Raczej w Internecie znajdziesz większość zasobów potrzebnych do nauki. Od dokumentacji, przez kursy (darmowe i płatne), po fora.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 października 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Co do jezykow n maturze to cos kiedys tutaj przeczytalem (dosc niedawno) i wynika z tego ze pasclala juz nie bedzie: http://www.dobreprogramy.pl/Szkoly-zegnaja-Pascala.-Juz-niebawem-na-maturze-zastapi-go-Python,News,76299.html

Jesli chcesz sie uczyc dalej cpp to skorzystaj z ksiazki: Stephen Prata Język C++. Szkoła programowania.  Mozna tez zajrzec dla odmiany do Symfonii C++, kursy w necie tutaj sa calkiem niezle: http://cpp0x.pl/kursy/ 

I przegladnij forum bo takich pytan bylo sporo, nawet pod spodem tego pytania, w sakcji Podobne pytania, cos jest.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 242 wizyt
pytanie zadane 16 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 300 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...