• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po aktualizacji win10 brak internetu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
803 wizyt
pytanie zadane 2 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Jędrzej Dembowski Użytkownik (740 p.)
Hej, przepraszam że piszę o tym tu na forum ale jestem już trochę zdesperowany, po dzisiejszej aktualizacji Windowsa 10 Internet przestał działać, w pierwszych chwilach po starcie systemu przeglądarki odpalaly strony bardzo wolno i nie do konca, połączenie co chwila było przerywane, teraz nie działa już całkowicie z tym że cały czas od samego początku pokazuje mi że jestem poprawnie połączony kablem. Przeglądarka pokazuje że witryna jest nieosiągalna i nie można znaleźć adresu dns. Na telefonie wszystko działa i stąd piszę ten post. Pojawiła się nowa ikona defendera, myślałem że to coś z tym, ale wyłączenie zapory nic nie daje. Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
komentarz 2 października 2016 przez Jędrzej Dembowski Użytkownik (740 p.)
przeniesione 2 października 2016 przez Arkadiusz Waluk
Poprawka teraz nawet pokazuje brak internetu z tym że na telefonie ciągle działa
komentarz 2 października 2016 przez Jędrzej Dembowski Użytkownik (740 p.)
Po naciśnięciu aby winda poszukala rozwiązania problemu wyskakuje że karta sieciowa i połączenie lokalne nie ma poprawnego protokołu ip
komentarz 2 października 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Zobaczy czy w routerze masz włączony DHCP.

Wejdź w ustawienia karty sieciowej IPv4 (albo IPv6 zależy z czego krzystasz) ustaw jako automatyczne..
komentarz 2 października 2016 przez Jędrzej Dembowski Użytkownik (740 p.)
Po restarcie kompa wróciło do stanu z pierwszego postu, nie wiem czy jest to związane z routerem bo zepsuło się po aktualizacji, wczoraj wszystko bylo tip top no i bratu na drugim komputerze wszystko śmiga

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 października 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
1. Spróbuj pobrać stery do karty sieciowej, odinstalować stare i zainstalować nowe.

2. Resetowałeś ruter ?
komentarz 29 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Prawdopodobnie jak masz komputer połączony po Lan a nie po Wifi to musisz skonfigurować kartę sieciową.

Manualnie zrób bo win 10 możliwe że źle pobiera adres.

IP - swoje ip znajdziesz wpisując w cmd ipconfig /all

Maska Podsieci  - 255.255.255.0

Brama Domyślna - adres routera

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 940 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 425 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 676 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...