• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sterowniki Windows 10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
224 wizyt
pytanie zadane 2 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez nuncjush Nowicjusz (150 p.)
edycja 2 października 2016 przez nuncjush
Witam. Mam bardzo, ale to bardzo lamerskie pytanie. Parę miesięcy temu zaktualizowałem 64 bitowego Windowsa 7 Ultimate do Windows 10. Następnie z pendrive'a zainstalowałem go na czysto. Po instalacji sterowniki same mi się pobrały i nie musiałem nic robić, wszystko działa bez zarzutu, nawet drukarka. Sam zainstalowałem jedynie stery do grafiki, bo słyszałem, że te z Windows Update są kiepskie. Wszystkie stery, które mam na oryginalnych płytach są przestarzałe i kończą się na XP-eku. Kiedy przeszedłem na Windows 7, wszystko musiałem wynajdywać w sieci. A jak mają się sprawy z Windą 10? Mogę polegać na tych, które same mi się z automatu zainstalowały?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 października 2016 przez webkam Bywalec (2,840 p.)
wybrane 2 października 2016 przez nuncjush
 
Najlepsza
Tak.
komentarz 2 października 2016 przez nuncjush Nowicjusz (150 p.)
Dzięki za odpowiedź ;) Chciałem się upewnić.
0 głosów
odpowiedź 2 października 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Możesz, tylko ja bym je na bieżąco aktualizował i sprawdzał na stronie producenta jakie są najnowsze stery do sprzętu.
komentarz 2 października 2016 przez nuncjush Nowicjusz (150 p.)
Ok, tak będę robił. Czym w ogóle się róznią sterowniki pobierające się z automatu z Windows Update od tych ze stron producenta? Za czasów XP-eka i Windy 7 sam musiałem instalować stery, a na Windowsie 10 wszystko jest w parę minut gotowe do działania, nie ma żadnych wykrzykników w menedżerze urządzeń.
komentarz 2 października 2016 przez webkam Bywalec (2,840 p.)
Ja bym ich na bieżąco nie aktualizował, no chyba, że masz nowy sprzęt, i nowa gra wychodzi, i jest łatka np od Nvidia, żeby lepiej chodziła...

Już się tak sterowników raczej nie instaluje, tylko odpala się program, który sam ściąga wszystkie sterowniki(czyli to co robi Windows 10).

Jeśli chodzi o sterowniki, to możesz spać spokojnie.
komentarz 2 października 2016 przez nuncjush Nowicjusz (150 p.)
Ten pecet to dinozaur. Wykorzystuję głównie do neta, czasami popykam w gry na Steam... W zasadzie to tylko stery do grafiki aktualizuję, kiedy wychodzą nowe. Dziękuję za rozwianie wątpliwości.
komentarz 3 października 2016 przez webkam Bywalec (2,840 p.)
edycja 3 października 2016 przez webkam

W takim razie nie ma potrzeby, chociaż na pewno to nie zaszkodzi, aktualizować sterowników. Na Twoim miejscu, nawet wyłączyłbym aktualizację samych sterowników(ale ja to ja, a nie Ty).

Wyłączenie aktualizacji sterowników:
Windows + R -> sysdm.cpl -> sprzęt -> ustawienia instalacji urządzeń -> Nie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 661 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 160 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 2,931 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...