• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Intel Core i7 4771 Zbyt wysoka temperatura

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
555 wizyt
pytanie zadane 1 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Szymon00 Początkujący (310 p.)

Cześć, już od dłuższego czasu dziwiło mnie głośne działanie komputera, zazwyczaj po ok 30 minutach pracy. Zbytnio się tym nie przejmowałem lecz przed chwilą wyczyściłem komputer z kurzu (robię to ok. raz na miesiąc) zauważyłem że radiator(freezer pro 7 rev 2) procesora(Intel Core i7 4771)  trzyma się tylko na 2 z 4 kołkach plastikowych, okazało się ze 2 z nich po prostu wypadły...Kolejnym problemem jest temperatura CPU gdyż w biosie dochodzi ona do 91°C, natomiast w programie "CoreTemp" wynosi od 97°C-99°C(screen poniżej)  I teraz pytanie czy mogę tak to zostawić czy może zdjąć radiator z wentylatorem i nałożyć na nowo pastę termoprzewodzącą, jak ocenić jej stan, i czy takie temperatury są szkodliwe dla procesora?

 

CoreTemp:

 

 

I pytanie z innej beczki czy ten procesor jest warty swojej ceny?

 

1
komentarz 1 października 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

trzyma się tylko na 2 z 4 kołkach plastikowych

No to go zamontuj tak, żeby sie trzymał na 4... I ty sie dziwisz, że sie grzeje? Nałożenie pasty nic nie da jeśli i tak radiator nie jest dociśnięty odpowiednio

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 października 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
wybrane 2 października 2016 przez Szymon00
 
Najlepsza

Cześć !

1. Zamontuj dobrze radiator na procesorze, na 4 kołkach. Jednak jeśli trzymał się tylko na 2 z 4 wyczyść procka i radiator i nałóż świeżą pastę termoprzewodzącą (bo mogła zaschnąć) . 

 

2. Czy jest warty swojej ceny, to zależy smiley

a) ile zapłaciłeś za ten model 

b) do czego jest on używany, bo jeśli do pracy biurowej (tylko office i przeglądarka) to mogę Ci powiedzieć, że przepłaciłeś 

komentarz 2 października 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
a jeśli chodzi o to czy mógłbyś to tak zostawić. Układ krzemowy wytrzyma wysokie temperatury, jednak jeśli będą zbyt wysokie i będą długotrwałe to może coś się stać z nim.
+1 głos
odpowiedź 1 października 2016 przez Andrus19 Bywalec (2,260 p.)

 trzyma się tylko na 2 z 4 kołkach plastikowych

Prawdopodobnie to może mieć wpływ na taką temperaturę. Między radiatorem a powierzchnią procka nie powinno być wolnej przestrzeni. Pasta może trochę pomóc ale głównie zadbaj o to by radiator był prawidłowo zamocowany i sprawdź wtedy temperaturę.

0 głosów
odpowiedź 1 października 2016 przez forumall Gaduła (4,310 p.)
Trochę dziwne pytanie??? czy ten procesor jest warty swojej ceny pytanie brzmi ile dałeś za procesor???

Tu jest problem wynikający z opisu że nie wystarczającego kontaktu radiatora z procesorem!!!

Odp.2 Kołki trzymające procesor zawsze powinny być wszystkie pastę też powinieneś wymienić bezwzględnie skoro takie temperatury, sytuacja jest dość prosta do rozwiązania wymontuj wszystko cały radiator wentylator przeczyść wszystko łącznie z wentylatorem i koniecznie zaopatrz się w kompletny zestaw 4 kołków na 2 kołkach mocujących nie może być stanowczo nie!!!!! to musi być solidnie zamocowane rozważ zakupienie nowego zestawu chłodzącego procesor.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 967 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2019 w Sprzęt komputerowy przez Shiny97 Użytkownik (500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 585 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,447 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez nielotweb Bywalec (2,240 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...