• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Możliwości zarabiania u 16 latka

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
622 wizyt
pytanie zadane 26 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kuba Kisiel Nowicjusz (130 p.)
Witam, mam 16 lat i zastanawiam się, czy jest jakiś sposób żeby zarobić jakąkolwiek kwotę w internecie na programowaniu. Z języków jedynie liznąłem C++. I tu pojawia się pytanie: jak mając 16 mogę zarobić? Co mógłbym robić i jakich języków muszę się w tym celu nauczyć. Przeglądając zlecenia zauważyłem, że znaczna ich część jest związana z bazami danych, zazwyczaj "wykonaj bazę danych w której..." albo "zlecę wykonanie interfejsu do bazy danych którą trzeba odczytać...". Jakby ktoś dla przykładu podał co musiałbym opanować aby być w stanie wykonać takie zlecenie to byłbym wdzięczny, Dodam że dowolna kwota pieniędzy się liczy, tak naprawdę 20 zł miesięcznie by mnie usatysfakcjonowało, w zasadzie sama praktyka byłaby cenna :).

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 września 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Wystarczy coś opanować, ale nie mówię tu o "liznąć", ale o opanować. Zarabianie to wymiana, ktoś Ci daję kase, a ty mu w zamian swoje umiejętności i czas. Nic nie przychodzi łatwo. Dodatkowo, bez portfolio, nie masz szans na otrzymanie zlecenia.

Spróbuj  może  swoich sił w prostych aplikacjach mobilnych? A nóż, widelec jakąś fajną wymyślisz i stworzysz. Jak nie, przynajmniej będzie jakiś zaczątek referencji. Strony internetowe? Jak się nauczysz robić coś w miarę ładnego, walnij ze dwie przykładowe, druknij 200 wizytówek i roznoś po okolicznych sklepach. Ja jak byłem w twoim wieku, naprawiałem wszystkim dookoła komputery. Znasz się na tym? Podejrzewam że nawet teraz znaleźli by się chętni. Jeżeli ma się umiejętności, to i sposób na zarobek się znajdzie :).
+1 głos
odpowiedź 26 września 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie bierz się za wykonywanie zleceń skoro nie masz wiedzy. Zresztą nikt ci nie da zlecenia bo niby czemu tobie skoro nie masz doświadczenia?

o portalach freelancerskich zapomnij, tam do jednego zlecenia rzuca się 50 osób, a na tych zagranicznych sami hindusi siedzą..
komentarz 26 września 2016 przez Kuba Kisiel Nowicjusz (130 p.)
Ok rozumiem, coś innego zostaje oprócz jakiś rzeczy dla znajomych?
komentarz 26 września 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
nie wiem, zacząłbym od znajomych. Teoretycznie najprościej jest przy stronach interentowych, ale to też coś trzeba umieć. W c++ daj sobie spokój, bo przeważnie jak ktoś szuka programu w tym jezyku to jest to dosyć zaawansowane zagadnienie.,
komentarz 26 września 2016 przez Kuba Kisiel Nowicjusz (130 p.)
To za powinienem się zabrać? Bo pomysły jakie przychodzą mi do głowy to MySQL aczkolwiek nie wiem czy to się przyda, HTML, CSS i PHP
+1 głos
odpowiedź 27 września 2016 przez Pac Plus Mądrala (5,560 p.)
Nie myśl o zarobku tylko o nauce (chociaż ja bym nie powiedział, że nie możesz zarobić, tylko pierw musisz sam wiedzieć, że coś umiesz). Nikt ci nie powie czego masz się uczyć, to nie szkoła imienia Lenina :). A jeśli znajdziesz okazję do przyłączenia się do jakiegoś projektu to zrób to, nawet za darmo.

Nie wiem co chcesz robić ale napewno ważny w tym będzie język angielski. Myślę, że naprawdę będzie to dla ciebie przydatne jeśli przyłączysz się do "angielskojęzycznego community" :) i zaczniesz rozwijać włąsny projekt z ich pomocą, mi to dużo pomogło. Ale ciężko cokolwiek poradzić bo IT to naprawdę spora dziedzina.

Może pomyśl co chciałbyś robić a ja spróbuje cię nakierować?
komentarz 28 września 2016 przez Kuba Kisiel Nowicjusz (130 p.)
Właśnie mój główny problem jest taki, że nie umiem obrać kierunku konkretnego. Poszedłem do klasy z rozszerzona informatyką i liczę, że to jakoś samo mnie najdzie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 211 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 504 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 405 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...