• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Code::Blocks vs Nodepad++

Object Storage Arubacloud
–1 głos
661 wizyt
pytanie zadane 26 września 2016 w Offtop przez niezalogowany
zamknięte 13 listopada 2019
Witam, właśnie przed chwilą na szybko chciałem coś sprawdzić w swoim kodzie, więc odpaliłem zamiast Code::Blocksa Notepad++ i zauważyłem, że ma on o wiele przyjemniejszy dla oka "układ"/design pisania kodu. Głównie mi chodzi o nawiasy. Wiele lepiej to widać, więc jest porządek. Czyli: Da się jakoś dostosować code::blocks aby miał taki sam design czy muszę za każdym razem pisać w notepad++ a żeby scompilować przenościć do code blocks'a?

 
PS nie chciałem robić spamu w Programowanie więc dałem do Offtop.

PPS znalazłem coś takiego: https://github.com/dacap/pocketcpp ale czy to będzie compilować w notepad++ tak samo jak w codeblocksie?
komentarz zamknięcia: ...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 września 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
wybrane 26 września 2016
komentarz 26 września 2016 przez niezalogowany
przywrócone 13 listopada 2019 przez Arkadiusz Waluk
Chodzi mi o funkcje, np. możesz zwinąć dany switch/loop
komentarz 26 września 2016 przez niezalogowany
przywrócone 13 listopada 2019 przez Arkadiusz Waluk
Chodzi mi o cały porządek w jakim ułożony jest kod
komentarz 26 września 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 26 września 2016 przez HaKIM
Kompletnie nie wiem o co Ci chodzi.

Podaj img z notepad++ i codeblock.

- - -

Te poradniki powinny Ci pomóc dostosować do siebie C::B:

~ http://www.dummies.com/programming/cpp/10-ways-to-customize-codeblocks/

~ https://www.youtube.com/watch?v=c8aRuXtguXE

BTW. Z tego co wyczytałem pod tematami związanymi z C::B programiści kodujący w cpp uważają go za „przestarzałego”* i zalecają korzystać z Visual Studio.

* Coś w ten deseń.
komentarz 26 września 2016 przez niezalogowany
przywrócone 13 listopada 2019 przez Arkadiusz Waluk
To jest to :D Dziękuję.
1
komentarz 27 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tak ale w C::B programujesz na kazda platforme, co prawda VS jest lepszy wiecej funkcji, wiecej jezykow, pisanie na telefony czy tablety.... Da sie tez w C::B obecnie sam to robie, ale chyba czas na Visual, bo i tak kaudy ma windowsa, a na MACA nie patrze
1
komentarz 27 września 2016 przez Noroelle Saeth Nowicjusz (160 p.)

Visual rządzi ;) Ale polecam też Sublime Text (https://www.sublimetext.com/3) ;) Fajny, prosty i "ładny". No tylko żeby mógł kompilować to jest chwilka zabawy ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,461 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2019 w Offtop przez 62k Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 79 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez Telemele Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 158 wizyt
pytanie zadane 18 października 2022 w Urządzenia mobilne przez Kamillo Nowicjusz (120 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...