• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia zaoczne czy studium podyplomowe?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
834 wizyt
pytanie zadane 26 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez crc Nowicjusz (120 p.)
Cześć, zastanawiam się nad rozwijaniem pasji do komputerów i wykształceniu się w kierunku drugiego zawodu.

Od dzieciaka grzebie w tych sprzętach, pomyślałem, że może zrobić krok dalej. I tu pytanie, czy lepiej poświecić 7 semestrów i ukończyć zaoczne informatyczne studia inżynierskie czy udać się na 2-3 semestralne studium podyplomowe? Szczególnie interesują mnie administrowanie systemami, bazy danych itd.

Druga kwestia, czy potencjalny pracodawca popatrzy poważnie na "ogólno-informatyczne" studium podyplomowe?

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 września 2016 przez dzideos Obywatel (1,320 p.)
Jasne że ważny jest dyplom i gdzie ukończyłeś ale najważniejsze są jednak umiejętności. Pracodawcę tak naprawdę interesuje co potrafisz dlatego wielu samouków przewyższa absolwentów licznych politechnik czy uniwersytetów. Odnosząc się do samego pytania, warto zrobić inżyniera.
+1 głos
odpowiedź 29 września 2016 przez Yerban Nowicjusz (160 p.)
Cześć,

Twój post wygląda trochę tak:
"Cześć myślę nad wdrożeniem do swojej diety cytrusów.
Od dawna uważałem że to fajne owoce i warto było by je jeść.
Nie wiem tylko czy zdecydować się na pomarańcze czy limonki.
Nie wiem czy limonki będą odpowiednie dla reszty mojej diety?"

Nie ma tu żadnej złośliwości z mojej strony, zauważ że dałeś nam dwie opcje nad którymi się zastanawiasz.
Ale nie dostaliśmy żadnych informacji o tobie, i nie możemy powiedzieć "idź na studia zaoczne bo są lepsze" ponieważ nie dla każdego będą lepsze.

Z mojej strony mogę dodać kolejną opcję do rozważenia, sprawdź czy uczelnia w twojej okolicy oferuje studia przez internet. Obecnie sam korzystam z takiej formy nauczania i dużo łatwiej połączyć to z pracą na pełen etat niż studia zaoczne na których zjazdy miałbym przez dwa dni każdego tygodnia.

Pracodawca popatrzy poważnie na osobę która pokaże że ma umiejętności wymagane na dane stanowisko.
Nie przeczę że atrakcyjne wpisy w CV i dyplomy się przydają ale nie przejmuj się że masz dyplom uczelni A zamiast B
bo liczy się to co faktycznie potrafisz.
komentarz 26 grudnia 2016 przez magda86 Nowicjusz (160 p.)

jeśli zastanawisz się na studiami zaocznymi polecam ten poradnik: studia niestacjonarne http://www.wsb.pl/studia-niestacjonarne-charakterystyka-zalety-perspektywy

Wybór pomiędzy studiami zaocznymi a podyplomowymi może być dość skomplikowany. Jeśli zależy Ci tylko na papierku to zdecyduj się na studia podyplomowe a jeśli chcesz się czegoś nauczyć to wybierz kilkuletnie studia zaoczne. 

Trudno ocenić na co będzie zwracać twój przyszły pracodawca. Na pewno wyższe wykształcenie będzie plusem jeśli chodzi o twoje cv

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 2,321 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,020 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 263 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...