• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[C#] Wyznaczanie liczb pierwszych z ciągu

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,048 wizyt
pytanie zadane 25 września 2016 w C# przez JanuszSTW Początkujący (480 p.)

Witam,

Jako iż to mój pierwszy post tutaj pozwolę sobie się z Wami przywitać. Bardzo się cieszę z przystąpienia do społeczności ludzi mających podobną pasję do mojej. Chodzi oczywiście o pasję do informatyki laugh

Przechodząc do sedna, ucząc się jakich czas nie mając problemów z implementacją kodu przyszedł czas aby zasięgnąć porady na forum. Otóż przyszpilił mnie algorytm wyznaczania liczb pierwszych ze 100-elementowej tablicy wypełnionej liczbami losowymi z przedziału 1-999. Ktoś z Was jest w stanie przybliżyć mi to zagadnienie na przykładzie sita Eratostenesa lub sprawdzania podzielności przez następne liczby całkowite następujące po 2, najlepiej w formie jakiegoś pseudokodu?

Z góry dziękuję za pomoc smiley

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 25 września 2016 przez niezalogowany
wybrane 25 września 2016 przez JanuszSTW
 
Najlepsza
Zrób funkcję czy_pierwsza zwracającą prawda/fałsz. W niej sprawdź czy podana liczba jest mniejsza od 2. Wtedy od razu zwróć fałsz. Następnie pętle od i=2. W ciele jej sprawdzaj czy liczba%i == 0. Jeżeli warunek się sprawdzi wtedy będzie podzielna. Wypadałoby zwrócić fałsz. Warunek dopóki ma trwać pętla możesz wziąć i*i <= liczba, lub też i<=liczba/2. Ma to swoje uzasadnienie matematyczne. Jeżeli zaś pętla zakończy się bez wykrycia podzielności to zwrócić prawdę. Dla jednej liczby tak zrobisz to i dla tablicy dasz sobie radę.
komentarz 25 września 2016 przez JanuszSTW Początkujący (480 p.)

Dziękuje bardzo za pomoc. Doceniam, że komuś chciało się czytać to co napisałem a tym bardziej analizować i pomóc. Dzięki jeszcze raz laugh

komentarz 25 września 2016 przez niezalogowany
Co prawda nie podałem sita Eratostenesa, bo masz tablicę z wylosowanymi elementami... PS. Te warunki to wystarczy, że jeden wybierzesz :)
komentarz 25 września 2016 przez JanuszSTW Początkujący (480 p.)
Nie szkodzi, postaram się to sam rozkminić. Jeśli chodzi o te warunki to zdążyłem się sam domyślić :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 624 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 128 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...