• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cięzki wybór między OSx a windowsem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
390 wizyt
pytanie zadane 22 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Andrew Fischer Nowicjusz (210 p.)
Witam.

Zastanawiam się nad kupnem macbooka. Tu pojawia się pytanie jak jest z programowaniem na macu. Uczę się aktualnie c++. W przyszłości chciałbym uderzyć w game dev.  Niestety jednak nie mogę znaleźć dokładnych informacji co to  funkcjonowania c++`a na macu. Liczę na was!

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A może... Linux?
komentarz 22 września 2016 przez Andrew Fischer Nowicjusz (210 p.)
Mam linuxa na PC. Lecz potrzebuję czegoś przenośnego. Wszyscy zachęcają mnie do maca. Lecz chce się dowiedzieć jak wygląda na nim programowanie w c++.  Niektórzy mówią, że  można przecież odpalić VB i tam miec windowsa +Visual studio. Dlatego tu jestem by poznać pełną prawdę.
komentarz 22 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ale po co kupować maka, żeby odpalać na nim windowsa?
komentarz 22 września 2016 przez Andrew Fischer Nowicjusz (210 p.)
Mac jest niezawodny. a VS raczej nie posiada.
komentarz 31 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
0 głosów
odpowiedź 22 września 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
mam macbooka i pcta z windowsem 10. macbook wygodny do pracy. 6h na baterii smiało plus podświetlanie klawiatury. Wszystko działa od ręki- instalujesz i działa. nie musisz wgrywać sterowników itd.

Ja osobiście jestem zadowolony.
komentarz 22 września 2016 przez Andrew Fischer Nowicjusz (210 p.)
To jaki on jest to wiem. Jedyny problem jaki mam to obawiam się, że nie będę mógł uczyć się bibliotek graficznych w c++ itp. Nie znam się do końca na tym lecz czytałem, że mac nie jest najlepszy do programowania w c++.
komentarz 22 września 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
uczę się programowania w javie i w androidzie i nie mam z tym problemu wszystko śmiga
komentarz 22 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Podaj mi tu przykład biblioteki graficznej, której nie ma na OS X/Linuksie
komentarz 22 września 2016 przez Andrew Fischer Nowicjusz (210 p.)
Myślę, że DirectX. Lecz to tylko domysły. Moim celem tu jest dowiedzieć się prawdy a  nie bycie pytanym o to:D
komentarz 22 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Zawsze masz OpenGL :)
0 głosów
odpowiedź 22 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Pod OS X masz Xcode i możesz w nim programować w C/C++, Objective-C oraz Swift. Bez problemu zainstalujesz takie biblioteki jak SDL, czy SFML w Xcode - instaluje się paczki i masz wtedy nowe rozwiązania pustych projektów. Jeśli wolisz coś innego niż Xcode, to np. Qt Creator - i wcale nie koniecznie musisz wtedy pisać aplikacje Qt.
komentarz 22 września 2016 przez Andrew Fischer Nowicjusz (210 p.)
Xcode jest darmowy?
komentarz 22 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 22 września 2016 przez Andrew Fischer Nowicjusz (210 p.)
To świetnie! Teraz pozostaje rozważyć air od pro. Co uważasz?
komentarz 22 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Ja mam akurat MacBooka Pro, więc nie powiem praktycznie nic o Air.
komentarz 22 września 2016 przez Andrew Fischer Nowicjusz (210 p.)
Mozesz cos o Pro opowiedziec. Dalej nw ktora wersje powinienem kupic.
komentarz 22 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Nie bardzo wiem co napisać ;)
komentarz 22 września 2016 przez Andrew Fischer Nowicjusz (210 p.)
Czy nie jest za cięzki, czy nie wydaje się gruby. Jak sprawuje sie podczas kompilacji itp.
komentarz 23 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
0 głosów
odpowiedź 22 września 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Jedno jest pewne - każdy mój znajomy który kupił sobie Maca nie narzeka :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez karol928 Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,841 wizyt

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...