• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Unity 5 Problem z edycją terenu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
257 wizyt
pytanie zadane 20 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Masorro Nowicjusz (160 p.)
Witam !

 Mam mały problem, aczkolwiek ciężki do rozwiązania w programie Unity 5, a mianowicie po stworzeniu podłoża pod teren, i próbie jego edycji, program kompletnie ignoruje ustawienia narzędzia, rodzaju pędzla, tekstury etc, jedyne co to działa narzędzie podnoszenia/opuszczania terenu, z tym że nie reaguje również na zmianę rodzaju pędzla, i wykonuje się nawet gdy jest wybrane inne narzędzie, a tłumacząc prościej:

Wybieram opcję wygładzania terenu -> Klikam na plansze -> Teren się podnosi
Zmieniam na opcję malowania tekstur -> Klikam na plansze -> Teren się podnosi
Zmieniam rodzaj pędzla -> Klikam na plansze -> Nadal ten sam,

Mam nadzieje że dosyć jasno wyjaśniłem o co chodzi, generalnie to program ma gdzieś zarówno narzędzia jak i parametry narzędzi ( Wielkość pędzla też ignoruje) i wykonuje tylko ciągle 1 zadanie, nie mam pojęcia jak temu zaradzić.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 września 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
edycja 21 września 2016 przez Zaglowiec
Witam

Sposoby jakie przychodzą mi do głowy na początek, by pomóc ci na odległość to:

- Stworzyć nowy projekt (jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś) i sprawdzić czy nadal jest problem z edytorem terenu

- Reinstalacja Unity, może błąd podczas instalacji/aktualizacji (wcześniej działało wszystko dobrze, czy to dopiero pierwszy twój projekt?)

- Jeśli żaden sposób z powyższych nie zadziała to spróbuj zainstalować wcześniejszą wersję piatej wersji silnika Unity 5.x (masło maślane), znajdziesz je w archiwum oficjalnej strony Unity

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 197 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w C# przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 290 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 351 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...