• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Od czego zacząć naukę hackowania?

VPS Starter Arubacloud
–4 głosów
4,123 wizyt
pytanie zadane 20 września 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Krzysiek Rojowski Obywatel (1,110 p.)
Witam umiem język C++ na poziomie średnio zaawansowanym.Teraz chciał bym poszerzyć swoją wiedzę, a dokładniej chciałbym nauczyć się hakować.Mam do was kilka pytań:

1.Jaki język po C++ polecacie? (Python czy Java, czy może jakiś inny tylko nie webowy)

2.Jakie książki polecacie o hackowaniu?

3.Windows XP czy Linux?

Proszę również o ogólną podpowiedź co do nauki hakowania.

Z góry dziękuje :)
8
komentarz 20 września 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Windows XP czy Linux - popłynąłeś kolego :D

komentarz 30 czerwca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Windows XP też by się nadał przy odpowiednim toolset'cie...
komentarz 30 czerwca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
raczej nic nie zastapi kali linuxa

6 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 20 września 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Wierzę że myślisz poważnie o tym co piszesz i jesteś osobą odpowiedzialną, dlatego odpowiem na poważnie.

  1. To zależy co chcesz robić... Ogólnie pod względem bezpieczeństwa i języka programowania toczy się wojna pomiędzy zwolennikami Pythona i Rubyego. To jeśli chodzi o sieć, pentesting itp. 

    Jeśli myślisz bardziej o złośliwym oprogramowaniu to musisz się zabrać pod combo C oraz assembler. Ale w tej dziedzinie kłania się wiedza na temat działania systemów operacyjnych (i to dużo) oraz inżynierii odwrotnej.

    W małym paluszku Bash
  2. Na początek nic z tym związanego. Książki na temat działania sieci, architektury, ISO/OSI, TCP/IP, sieci bezprzewodowe.
  3. Linux

Hacking to nie jest odpalenie kilku programów i jesteś nie do znalezienia przez nikogo, geniusz zła w sieci. Przede wszystkim ogrom wiedzy o warstwach niższych niż te dostępne dla usera.

komentarz 1 lipca 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Inżynieria wsteczna, nie odwrotna, praktykuje się ją zasadniczo w samym assembly, nie c, zamiast Basha powiedziałbym że ogólnie perfekcyjna znajomość posługiwania się systemem operacyjnym, swoim i 'cudzym'. Tylko literówki, żeby nie było że się czepiam :P.
komentarz 1 lipca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Te dwa określenia są używane zamiennie.

Co do basha nie zgodzę się. To podstawa Linuxa/Unixa. Bez tego nic nie zrobisz.
komentarz 1 lipca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Język C podałem w nawiązaniu do złośliwego oprogramowania.
komentarz 1 lipca 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Aj, wybacz, racja, pierwszy raz spotkałem się z określeniem inżynieria odwrotna i myślałem że to zwykłe przejęzyczenie. Bash jest podstawą, ująłem tylko że bardziej ogólnie wypada poznać system, bo to jest zasadniczo podstawa. Przepraszam :).
+2 głosów
odpowiedź 20 września 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)

Witam umiem język C++ na poziomie średnio zaawansowanym.

Na jakiej podstawie to stwierdziłeś?

Jaki język po C++ polecacie? (Python czy Java, czy może jakiś inny tylko nie webowy)

C, Python, Assembly.

Windows XP czy Linux?

Oba(ale Windows trochę nowszy).

Proszę również o ogólną podpowiedź co do nauki hakowania.

Na forum było już parę tematów dotyczących nauki hakowania. Wystarczy poszukać

komentarz 21 września 2016 przez Quirinnos Użytkownik (980 p.)

Witam umiem język C++ na poziomie średnio zaawansowanym.

To są zawsze fajne stwierdzenia :D To tak jakby powiedzieć, znam język polski w danym stopniu. Czyli co? Umie się słowa? Można znać język polski, ale nie umieć pisać książek. Tak samo w programowaniu. :)

0 głosów
odpowiedź 20 września 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Z tego co piszesz to sądzę, że naukę to powinieneś zacząć od podręczników z gimnazjum... Gdy skończysz tą naukę i zaczniesz kolejną, to prawdopodobnie już w liceum zrozumiesz na kogo wyszedłeś pisząc to "pytanie".
4
komentarz 20 września 2016 przez Krzysiek Rojowski Obywatel (1,110 p.)
A nieslyszales o czymś takim jak nauka programowania od gimnazjum? Akurat uczę się bardzo dobrze. Ale najwyraźniej ty masz jakieś braki skoro nie potrafisz odpowiedzieć na temat i nie rozumiem na kogo wyszedłem pisząc pytanie dotyczące rozwijania się w kierunku informatyki od młodych lat... pozdrawiam :)
1
komentarz 20 września 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Tak... rozwijać się po hackowaniu to się możesz podczas resocjalizacji...
3
komentarz 20 września 2016 przez Krzysiek Rojowski Obywatel (1,110 p.)
O jedno "się" za dużo." ;)
komentarz 20 września 2016 przez Magulon Użytkownik (580 p.)
Jeżeli twoim pragnieniem jest posiadanie wiedzy zdolnej  wyrządzić jakieś szkody/włamywać się (nie mówię o Wi-fi itp itd bo to proste) to szukasz w złym miejscu. Naucz się dobrze angielskiego i poszukaj w DW
3
komentarz 20 września 2016 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Moim zdaniem najlepiej zacząć od oglądnięcia serialu Mr. Robot. Fajnie byłoby później pobrać windows xp black ediction4hackers.
3
komentarz 20 września 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Całkowicie nie rozumiem downvote'ów dla tego pytania. Autor prawidłowo sformułował pytanie i nie zawarł jakiś abstrakcyjnych wymysłów. Chce? Niech zaczyna. Albo przytłoczy go ilość wiedzy albo prawo za durnego ddosa. 

komentarz 5 marca 2017 przez niezalogowany
Barttyyy nie wiem gdzie widziałeś porządne lekcje informatyki w gimanzjum. W moim przypadku po gimnazjum i potem liceum, gdzie miałem jako mat-fiz-ang, jedną dodatkową godzine informatyki to nie umiem tak naprawdę nic. W gimnazjum może pod koniec 3 klasy mieliśmy wstęp do HTML'a. W liceum excel jakieś marne podstawy oraz trochę C++, którego nauczyciel nie potrafił przekazać w odpowiedni sposób uczniom. Podobnie jak ja pewnie miał nie jeden członek tego forum, więc najlepiej by było współpracować ze sobą, a nie wymądrzać się.
+ za postawe unknowna i ehlerta, którzy pomogli autorowi posta oraz innym szukającym odpowiedzi na to pytanie. Miłego dnia wszystkim.
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2017 przez niezalogowany
Zdecydowanie Linux :)

Zależy co chcesz hakować strony czy kompy?

Książki: http://helion.pl/kategorie/hacking
komentarz 30 czerwca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Nie ma to, jak solidny odkop... ;)
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
komentarz 30 czerwca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Zobacz na daty... gość już jest pewnie specjalistą od bezpieczeństwa... ;D
komentarz 30 czerwca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Hah :D Zobaczyłem, że wskoczył temat, a pamiętam, że kiedyś już widziałem, to podkleiłem :D
–1 głos
odpowiedź 20 września 2016 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Najlepiej zacząć ją od:

  • samodzielnego myślenia
  • wykorzystania wyszukiwarek /DuckDuckGo/
  • dbania o jak największą własną anonimowość, nie tylko w sieci
komentarz 20 września 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Ale i tak będą wiedzieć że chce zniszczyć Pentagon bo Duck jest indeksowany przez Google :D

Taki śmieszek, nie mogłem się powstrzymać :D
komentarz 1 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Ja nawet DuckDuckGo nie ufam do końca, bo na dole tej wyszukiwarki widziałem logo Yahoo i coś, że razem współpracują. Polecam yandex.ru... Serio, to nie śmieszek... Wolę żeby mnie wschód śledził, niż jakieś korpo / Hameryka / NSA z zachodu...

Podobne pytania

–10 głosów
8 odpowiedzi 4,478 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez TapQu Użytkownik (540 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 192 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 690 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez TapQu Użytkownik (540 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...