• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Napisałem sobie skrypt php wstawiający na stronę wykres słupkowy svg

Object Storage Arubacloud
+1 głos
509 wizyt
pytanie zadane 16 września 2016 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)

A wziąłem i usiadłem i napisałem sobie "mały" skrypt  do generowania wykresów svg na stronę moją. Wykres z generowanymi przykładowo losowymi danymi można zobaczyć na mojej stronie tutaj. Skrypt jeszcze nie został dokończony, zostało sporo do dopracowania, ale już na stronie mojej działa.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 września 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
wybrane 18 września 2016 przez obl
 
Najlepsza
Jeżeli piszesz jakiegoś liba w php to:

1. namespaces

2. podepnij pod composer..

3. projekt na GH.

4. PSR-2

 

EDIT:

Właśnie zajrzałem do skryptu.

Musisz naprawdę ogarnąć podstawy OOP. Rozdziel sobie trochę to, dodatkowo należałoby poczytać trochę jak prawidłowo nazywać zmienne by nie oszaleć.
komentarz 17 września 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Jeżeli masz na myśli kod mojego starego skryptu rysującego na bitmapie to masz rację, nie został on przeze mnie napisany obiektowo a to po to, żeby ciężko było go przerabiać. Obecna wersja jest obiektowa, każdy element jak np. prostokąt, polygon czy tekst ma swoją klasę i dziedziczy po klasie style, do której wywaliłem obsługę stylów rysowania (bo to wspólne będzie dla obiektów tych klas). Dalej jest klasa związana z rysowaniem słupków wykresu, która wykorzystuje do rysowania danego słupka wcześniej wspomniane klasy. Na samym końcu jest klasa wykresu, która wykorzystuje klasę rysującą słupki, przechowuje dane potrzebne do ich tworzenia i zarządza ogólnie tym, jak wykres będzie wyglądał. Skrypt nie piszę dla nikogo, piszę go dla siebie na moją stronę, mam zamiar zaimplementować parę skryptów rysujących wykresy dla moich własnych celów.
+1 głos
odpowiedź 16 września 2016 przez niezalogowany
wygląda fajnie...
+1 głos
odpowiedź 17 września 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Bardzo fajnie to wygląda. Tylko liczby nad kolumnami trochę przesunięte za bardzo w lewo.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 411 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 134 wizyt
pytanie zadane 16 października 2016 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 690 wizyt
pytanie zadane 14 września 2016 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...