• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem ze sterownikami grafiki

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
461 wizyt
pytanie zadane 15 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez demontaczki Nowicjusz (140 p.)
edycja 19 września 2016 przez demontaczki

Witam. 

Mam kłopot z laptopem dziewczyny. Po niedawnej reinstalacji windowsa 8.1 na laptopie pojawił się problem. Podczas oglądanie filmu w przeglądarce nagle komputer się zawiesza(błąd pojawił się 2 razy w ciągu tygodnia). Ekran zawieszony, 0 reakcji na jakiekolwiek przyciski i tylko pojawia się dziwny dźwięk(powiedzmy zacięcia, bo ciężko mi go opisać). Jedynym rozwiązaniem wtedy jest reset poprzez wyjęcie baterii. Potem komputer działa normalnie. Po wyjęciu baterii podczas ponownego uruchamiania przez kilkanaście minut aktualizował system.
Pierwszą moją myślą było zaktualizowanie sterowników od grafiki. System twierdzi, że ma aktualne sterowniki. Intel Driver Update Utility nie może odnaleźć sterowników. Po przeszukaniu internetu tam też nie znalazłem sterowników w danej konfiguracji. Tak więc teraz nie wiem co robić. Czy w ogóle przeinstalowanie/zaktualizowanie sterowników grafiki może pomóc czy raczej w innym miejscu powinienem szukać? Czy ktoś może powiedzieć czemu nie widzę potrzebnych mi sterowników na oficjalnej stronie Intela.

Specyfikacja:

Windows 8.1 64bit

Intel(R) Core(TM) i3-2365M CPU @ 1,40GHz - druga generacja

Zintegrowana karta graficzna: Intel(R) HD Graphics 3000 (obecna wersja sterownika: 9.17.10.2932)

 

Z góry dziękuje za pomoc.

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Na początku napomknę, że słabo się na tym znam. Dźwięk? Hmm może to dysk twardy, jednym z objawów psującego się dysku może być zawieszanie się podczas pracy.
komentarz 15 września 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
jesli dysk pada to caly system moze chodzic jak zolw i zdaje sie ze uszkodzony dysk lubi sypac bluescreenami
komentarz 16 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Oczywiście, że może chodzić jak żółw ale to jest tylko jeden z możliwych objawów. Opis zachowania komputera podczas wystąpienia problemu u kolegi również może wskazywać na problem z dyskiem twardym ale to jest tylko moje zdanie.
komentarz 19 września 2016 przez demontaczki Nowicjusz (140 p.)
edycja 19 września 2016 przez demontaczki
Reinstalowałem Windowsa, bo właśnie komputer chodził jak żółw i często miał zacięcia na prostych operacja jak np MS Office. Jednak wydawało mi się to spowodowane zawirusowanie(np. wyskakiwało mnóstwo okienek/reklam podczas przeglądania najzwyklejszych stron i żaden ADblock nie pomaga). W każdym razie to jakiś trop, tylko w jaki sposób byłbym w stanie zweryfikować czy to dysk stwarza te problem?
komentarz 19 września 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
edycja 19 września 2016 przez mbabane

chociazby odplaniem programu CrystalDiskInfo http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/CrystalDiskInfo.html

 

A ile laptop ma lat? I czy np. nie upadl? A czy po reinstalce, procz tego co opisales, komputer pracuje lepiej, czy raczej nie widac roznicy? Bo jesli nadal muli to moze to byc dobry trop z tym dyskiem.

komentarz 20 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Pisałeś o jakichś okienkach, reklamach, stronach wyskakujących.. czy to się dalej dzieje po reinstalacji Windows?
komentarz 20 września 2016 przez demontaczki Nowicjusz (140 p.)
Laptop 3 letni, raczej bez wypadków. Po reinstalce komputer działa prawidłowo poza opisanym przypadkiem. Okienka też znikły. Od razu po windowsie wgrałem antywirusa i ADblocka.
Program sprawdzę przy najbliższej okazji.
komentarz 20 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)

Skoro nic ci się nie wyświetla w systemie podczas tego zacięcia, żadnych errorów, blue screenów to raczej nie jest to wina systemu więc wszystko wskazuje na dysk. Możesz to olać do momentu kiedy się pogorszy skoro i tak to się dzieje tylko co jakiś czas albo oddać go do jakiegoś serwisu, albo jeszcze inaczej, samemu wymienić dysk ale oczywiście ja ci 100% pewności nie dam, że to o dysk chodzi.

Najpierw możesz posłuchać  mbabane i spróbować sprawdzić tym programem stabilność.

komentarz 20 września 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
3 lata to nic na dysk, ale roznie bywa, jednak ja bym tak radykalnie do tego nie podchodzil i pobawil sie tymi sterami tym bardziej ze komp jest po reinstalce i moze czegos nie dograles, mialem raz przypadek ze sie komp scinal, czy cos podobnego, przy youtubie i zainstalowanie poprawnych sterownikow od grafiki (niby system pokazywal ze jest ok, ale nie bylo) rozwiazalo problem
komentarz 20 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Znalazłem takie sterowniki do twojego procesora: http://ark.intel.com/pl/products/70272/Intel-Core-i3-2365M-Processor-3M-Cache-1_40-GHz#@downloads

Ale czy to coś da to nie wiem.
0 głosów
odpowiedź 15 września 2016 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Cześć może być to wina baterii, odczep ją i pracuj na samym zasilaczu. Jeśli bateria jest zużyta, mianowicie nic nie trzyma mocy. Jeśli bateria jest sprawna, to możesz podziałać odinstalowaniem i ponownym zainstalowaniem sterowników.
bo możesz mieć je aktualne albo system powoduje błąd, skoro od nie dawna zainstalowany to może podczas instalacji sterowników zgubił jakiś plik.
Powodzenia i pozdrawiam.
komentarz 16 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Zgadzam się z kolegą powyżej. Może to być problem z baterią, z doświadczenia to raz się u mnei zdarzyło.
komentarz 19 września 2016 przez demontaczki Nowicjusz (140 p.)
Bateria jest jak najbardziej sprawna i laptop dobrze się na niej trzyma. Dla testu sprawdzę dzisiaj czy wystąpi ten błąd podczas pracy bez baterii.
Odnośnie z reinstalacja sterowników. Zrobiłbym to dawno, tylko nigdzie nie mogę znaleźć tych sterowników. Obecnie posiadane sterowniki zainstalowały się razem z Windowsem i nie wiem w jaki sposób mógłbym je przeinstalować. W teorii skądś się zainstalowały, ale nie wiem jak trafić do tego źródła.
0 głosów
odpowiedź 15 września 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
edycja 15 września 2016 przez mbabane
a to sprawdzales:
https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=hd+graphics+3000
 

tam jest wersja 15+ (chociaz w nawiasie jest tam jakies drugie oznaczenie wersji: 9.17.10.4101, ale i tak jest wieksza liczba, wiec warto sprobowac)

 

mozna jeszcze potestowac inna przegladarke
komentarz 19 września 2016 przez demontaczki Nowicjusz (140 p.)
Tak, sprawdzałem. Jednak brakuje tam sterowników do Windows 8.1 64bit.
komentarz 19 września 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
edycja 19 września 2016 przez mbabane
sa, to sa te same co do windows 8, wez, z listy do wyboru systemow, pozycje "Windows 8, 64-bit" i w wyniku, w drugiej pozycji, jest: "...for [...] Windows 8 and 8.1 32-bit and 64-bit".
komentarz 20 września 2016 przez demontaczki Nowicjusz (140 p.)
W opisie jest tam jak piszesz, jednak w opcjach do ściągnięcia już jest tylko Windows 8. Nie wiem czy takie sterowniki dobrze współpracowałyby z Windowsem 8.1. Jednak na pewno będzie to jedna z opcji do sprawdzenia jeżeli problemu nie uda się rozwiązać inaczej.
komentarz 20 września 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
ja bym bral w ciemno
0 głosów
odpowiedź 16 września 2016 przez fobos Obywatel (1,400 p.)
Sprawdzaleś kości ram ,bardzo trudne do wykrycia , problemy z systemem a czasami wystarczy tylko wymienić płytke.
komentarz 19 września 2016 przez demontaczki Nowicjusz (140 p.)
Nie sprawdzałem, nie rozkręcałem go. Jednak wolałbym hardware'owe rzeczy zostawić na późniejsze testy.
0 głosów
odpowiedź 19 września 2016 przez Mariusz0 Początkujący (300 p.)
Może to być faktycznie coś z baterią, ale z drugiej strony potem nie działałby normalnie... Ale z drugiej strony jeśli system pokazuje, ze sterowniki zaktualizowane, nie wiem... Może lepiej oddać do serwisu, żeby całkiem nie padł i za wczasu ogarnąć temat? Wydaje mi się, że mogli by Wam pomoc w Redicreo, mi zawsze pomagają, lapcio śmiga jak trzeba, profesjonalnie podchodzą do tematu :)
komentarz 19 września 2016 przez demontaczki Nowicjusz (140 p.)
Brzmi to jak reklama, a przeglądając twoje inne posty tylko utwierdziłem się w tym przekonaniu.
0 głosów
odpowiedź 19 września 2016 przez KamilGG Użytkownik (690 p.)
Możesz sobie pobrać np. slimdrivers i samo Ci zainstaluje potrzebne sterowniki.
komentarz 20 września 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
tez polecam slimdrivers'a

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 162 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 82 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez marcinniedb Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Aspc1 Bywalec (2,620 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,598 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...