• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Opinia na temat macbooka, jak dbać o maca?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,443 wizyt
pytanie zadane 9 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Patryk Bogdan Bogdań Początkujący (490 p.)
Cześć!
Mam pytanie do posiadaczy macbooka air ;)
Zastanawiam się nad kupnem macbooka air 13". Bardzo zależy mi na sprzęcie, który będzie niezawodny, solidny i "na lata". Dlatego rodzą się w mojej głowie różne niewiadome ;) mianowicie:
* Czy po jakimś czasie macbook nie zacznie się przegrzewać?
* jak wygląda sytuacja z pastą termoprzewodzącą? Czy korzystając z maca nigdy nie nastaje chwila gdy należałoby pastę wymienić?

Generalnie interesują mnie informacje dotyczące tego w jaki sposób dbać o ten sprzęt bo jak wiadomo macbook jest zamkniętym systemem więc za bardzo nie można w niego ingerować oraz to jak z mac znosi płynący czas i jak on wpływa na jego pracę.

Wszystkim serdecznie dziękuję za wyrażenie opinii oraz proszę o wyrozumiałość ;) nie jestem specjalistą, mam dopiero 21 lat i nie jestem alfą, omegą ani informatykiem ;)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 września 2016 przez niezalogowany
Mój ma już bagatela 3 lata i nie widzę żadnej różnicy w tempie pracy. Nie grzeje się, nie wiesza. Jedyna zasada jaką stosuje, to każdą nową wersję systemu instaluję "na czysto".

Nadmienię tylko, że przez te 3 lata tylko na nim pracuje. Nie mam pojęcia jak spisuje się podczas grania i innych bardziej wymagających zastosowań, choć nie spodziewałbym się szału. Jeżeli potrzebujesz czegoś wydajniejszego, to celuj od razu w PRO, chyba, że bardziej zależy Ci na mobilności - jest niesamowicie lekki, a bateria spokojnie wystarcza na cały dzień pracy.
komentarz 31 sierpnia 2017 przez niezalogowany
pro 13' 2017 jest chyba lżejszy od air
0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2017 przez Apiczkens Początkujący (390 p.)
Zależy do czego ma Ci służyć, ale jak nie będziesz go katował grami to nie ma prawa Ci się przegrzewać. Jak już kupisz maca to pierwsze co weź zainwestuj w jakąś apke do czyszczenia śmieci z systemu. Samo odinstalowywanie aplikacji nie wiąże się z jej całkowitym odinstalowaniem, zostawia po niej kupę śmieci które są możliwe do usunięcia dopiero osobnym programem. Ważne abyś dbał o niego na bieżąco, a wszystko będzie ok.
0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2017 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
Jestem posiadaczem Maca Pro od 2013 roku. Nie miałem jeszcze potrzeby wymiany pasty, ani nie zdarzyło mi się imać z problemami z temperaturą procesora.

Jedyne co od czasu wyciągnięcia z pudełka z nim zrobiłem to wymiana dysku na SSD. Po tym zabiegu komputer jak nowy.

Przy zakupie Mac air, musisz mieć świadomość, że wszystkie podzespoły tam są wlutowane w płytę główną, więc jak po pewnym czasie uznasz, że potrzebujesz większy dysk to nie będzie możliwości żeby go rozbudować, podobna historia jest z pamięcią RAM.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 187 wizyt
pytanie zadane 3 października 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 77 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Przemek49 Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2022 w Sprzęt komputerowy przez Przemek49 Obywatel (1,260 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...