• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer dedykowany - własny

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
769 wizyt
pytanie zadane 8 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
Myślałem o zakupie własnego serwera dedykowanego. I czy potrzebuje tylko serwer dedykowany żeby mi działały na nim serwery do gier i strony www? Czy trzeba coś jeszcze kupić i jak go podłączyć? Czy wystarczy tylko dać go do prądu i podłączyć do internetu źeby działał? Czy w zestawie będzie login i hasło do połączenia SFTP i czy jak założe tak serwer to każdy będzie mógł do niego dołączyć na postawie IPv4?

Serwer który chce kupić: http://allegro.pl/dell-poweredge-r610-2x-2-66ghz-qc-48gb-2x73gb-3lat-i5985245401.html
komentarz 8 września 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Albo na DigitalOcean ;)

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 8 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Szczerze? Jeśli zadajesz takie pytania to sądzę że nie powinieneś kupować żadnego serwera do całkowicie samodzielnej administracji. I nie żebym chciał Cię obrazić, to po prostu moja szczera rada.

Poza tym jak rozumiem chcesz takowy serwer postawić u siebie w domu? Kiedyś odpowiadałem na podobne pytanie i szeroko wszystko opisałem, tutaj. A więc czy ogólnie mówiąc posiadasz odpowiednią infrastrukturę aby to mogło sensownie działać, również w sytuacjach awaryjnych?

komentarz 3 października 2016 przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
Po prostu mam router TP-Link i w Forwarding -> Virtual Servers otwieram np. port 25565. Potem programem sprawdzam czy ten port jest otwarty i pisze że nie jest, sprawdziłem to też na no-ip.com i też pisze że zamknięty. Tylko że w panel routera nie pokazuje żadnego problemu.
komentarz 3 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Zakładając, że wszystko dobrze ustawiłeś to powinno działać. Cóż, może faktycznie najprościej będzie skontaktować się z usługodawcą i zapytać jak wygląda sprawa przekierowania portów.

Na jednym ze screenów wyżej było widać, że oprócz samego panelu routera masz też jakiś panel "MikroTik", zgaduję, że może masz modem i to jest panel właśnie od niego? Może tam można jeszcze coś zmienić? Może to dostawca internetu musi odblokować porty na tym modemie? Ciężko mi powiedzieć, proponuję zapytać u dostawcy, będzie najprościej.
komentarz 4 października 2016 przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
Zadzwonię do dostawcy internetu bo podstawowy login i hasło do panelu mikrotik nie działają i zapytam się o te porty.
1
komentarz 4 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Słusznie, w tej sposób powinieneś uzyskać właściwe informacje.
komentarz 11 maja 2017 przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
Używałem kiedyś :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 309 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2017 w Sieci komputerowe, internet przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...