• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki laptop (ultrabook) dla początkującego programisty?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
824 wizyt
pytanie zadane 6 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
edycja 7 września 2016 przez Q_Nick

Witajcie. Na wstępie zaznaczę, że to określenie programista jak na razie jest bardzo umowne, ponieważ jestem tylko na etapie nauki, a sam laptop po prostu chcę kupić też z powodów zwykłego użytkownika, czyli stary komputer już powoli nie daje rady.
Więc wracając do tematu szukam jakiegoś taniego laptopa(a bardziej bym chciał ultrabooka ale z moim portfelem małe szanse) na którym mógłbym zainstalować jakąś dystrybucje Linuxa (najpewniej Ubuntu). Najbardziej zależy mi na komforcie pracy i czasie działania na akumulatorze. Póki co znalazłem tylko Acer ES1-131 . Jego cena w najtańszej wersji to 899 zł. Niestety jego wielkość ekranu nie jest dla mnie jakoś zadowalająca, ale bateria za to bardzo. Wydajność to wiadomo jak wygląda w urządzeniach tego typu. Dodam jeszcze że planuje naukę na tym sprzęcie języków do tworzenia aplikacji internetowych :D
Jeśli jest tu jakiś znawca albo ktoś kto posiada to urządzenie i może się wypowiedzieć bardzo prosiłbym o pomoc. Chyba że macie jakieś ciekawe propozycje w cenie do 1200zł?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 września 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Polecane laptopy poleasingowe na 2016 - przejrzyj listę ;) Ogólnie modele biznesowe poleasingowe.

komentarz 7 września 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Z tej listy ciekawy jest T500, ze względu na większy ekran niż w innych Thinkpadach i śmiesznie niską cenę. Za 1200 zł dostaniemy już potężną maszynę z mocną obudową.
–1 głos
odpowiedź 6 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
komentarz 6 września 2016 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
tylko zauważ że jednak to czego szukam to co innego. Wszyscy szukają albo używanych, albo z systemem, albo mają jakieś inne kryteria, które są dla mnie obojętne. Gdyby któryś z tych postów pokrywał się z tym czego szukam i o co pytam, uwierz mi, nie zadawałbym tego pytania.
komentarz 7 września 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)

 Puki co znalazłem tylko Acer ES1-131 .

Póki*

A po drugie nie lepiej użyć google do czegoś takiego? 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 5,205 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Jakub Olszak Użytkownik (540 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,060 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Maniti Obywatel (1,220 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 556 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w HTML i CSS przez FruKsoN Nowicjusz (170 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...