• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Internet przerywa przez kabel ale działa normalnie przez wifi

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
830 wizyt
pytanie zadane 4 września 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Mr. Szanowny Bywalec (2,180 p.)
Witam, mam połączony PC z routerem za pomocą kabla rj-45 prosty. Internet śmigał cały czas bez większych problemów, jednak ostatnio coraz częściej występują przerwy w połączeniu, co nie zdarza się na wifi. Dosłownie, gdy jest podłączony na kablu to mogę czekać półgodziny czasami aby odnowił połączenie z netem, natomiast na wifi działa bez problemów cały czas (do usb podpinam kartę sieciową wifi). Jest to dziwny dla mnie problem gdyż nie mam pojęcia co powoduję te problemy w kablu. Gdyby kabel był zniszczony to raczej nie działałby cały czas, a tutaj czasem działa, czasem nie. Jakieś pomysły?
komentarz 4 września 2016 przez virtoz Nowicjusz (170 p.)
Dla pewności sprawdź czy obydwa gniazda RJ-45 nie są zanieczyszczone, przez co powodują chwilowy brak dostępu do internetu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Sprawdź gniazda i wtyczki,w większości przypadków wymiana kabla naprawia problem.Kabel nie ekranowy może być zakłucany,chociaż nigdy się z taką sytuacją nie spotkałem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Kowis Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 517 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...