• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakich okolicznościach można spotkać wartościową partnerkę oraz czynniki szczęśliwego trwałego związku.

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
418 wizyt
pytanie zadane 4 września 2016 w Offtop przez Tomek94 Nowicjusz (200 p.)
Witajcie!

Może nietypowo, ale w tym temacie chciałem poruszyć temat dotyczący jednych z najważniejszych sfer w życiu człowieka, czyli miłość oraz związki. Jak dobrze wiecie, wiele osób, które są informatykami to introwertycy, którym natura nie ułatwia poznawania osób. Niektórzy z nas zainteresowali się informatyką m.in. przez to, że jesteśmy nieśmiali. Na przykład ja przez to, że męczy mnie grono wielu osób, często zamiast wyjść na wielką huczną imprezę wolałem zostać w domu programując. I nie, wcale nie czuję się lepszy. Po prostu wybrałem to co mi sprawiało większy komfort psychiczny.

Problem jest z tym, że niedługo kończę studia inżynierskie - informatyka, więc kontakt z kobietami był niestety bardzo, bardzo ograniczony - u mnie na roku to jakieś 5%, a może życie towarzysko-uczuciowe jak na 22 latka to jest jakaś porażka. Może i z mojej winy - chorobliwa nieśmiałość, właśnie dlatego wkrótce idę do psychologa. Powodów by być zakompleksionym nie mam, tym bardziej, że jestem atrakcyjny z wyglądu, wysoki, uprawiam sport i dbam o siebie od wielu, wielu lat. Z charakteru staram się być dobrym człowiekiem i przestrzegać też zasad, które były w książce polecanej przez Pana M.Zelenta - "Jak zjednać sobie ludzi. Jednak nie potrafię znaleźć kogoś kto byłby moją bratnią duszą, bo owszem, ze względu na fizyczną atrakcyjność nie mam problemów z płcią przeciwną, ale boli mnie to, że w wieku poniżej 25 lat te związki są takie niestabilne, niedojrzałe - co pewnie jest jakimś elementem rozwoju człowieka, ale uwierzcie. Znaleźć wolną, wartościową kobietę to cud. A podejść do niej i zagadać... Jeszcze większy.

Dlatego tutaj pytanie kieruję do Was. W jakich okolicznościach można spotkać kogoś wartościowego, biorąc pod uwagę fakt, że na portalach randkowych często podchodzi się bardziej marketingowo niż romantycznie - niestety. Jestem też ciekawy rad starszych pasjonatów, którzy tworzą stałe i trwałe związki w jakich okolicznościach spotkali swoje dziewczyny/żony oraz to co według Was ma największy wpływ na sukces relacji między kobietą a mężczyzną.

Zapraszam do dyskusji! :)
1
komentarz 4 września 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Hmm... na sprawach sercowych się nie znam, ale jeśli chcesz znaleźć wybrankę serca, z którą miałbyś wspólne tematy do rozmów, warto pojechać na jakiś zlot informatyków czy inny, który zrzesza osoby z podobnymi do twoich zainteresowaniami wink

komentarz 4 września 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
@Patrycjerz np. hackathon
1
komentarz 4 września 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Czy to odpowiednie forum?
4
komentarz 4 września 2016 przez Tomek94 Nowicjusz (200 p.)
@efik: Czemu nie? Programiści to też ludzie, a ludzie nie żyją tylko programowaniem. Dodatkowo wybrałem dział offtopic, który jest po to aby z niego korzystać, prawda? :)

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Żeby spotkać ludzi, trzeba do nich wyjść. Warto mieć jakąś inną pasję poza programowaniem, które jest raczej rozrywką w swoim własnym towarzystwie. Może to być cokolwiek, co sobie zamarzysz, byle wyjść do ludzi. Nie przyczepiaj się na siłę, ale daj się poznać. Ludzie z pasją mają tendencję do przyciągania innych. Gdzie można spotkać i poznać fajne dziewczyny?

No weźmy na przykład taką mnie. W porach raczej nieregularnych: w parku, księgarni, sklepie plastycznym lub planszowym. Około raz w miesiącu na TEDx, jakimś spotkaniu branżowym( ostatnio WarsawJS), na sesji RPG, koncercie rockowym. Kilka razy do roku: na konwencie fantastyki. Masę osób poznałam na spotkaniach planszowych i RPG. Swojego partnera na koncercie rockowym, a teraz razem studiujemy.

Jak walczyć z chorobliwą nieśmiałością? Po prostu przestać się przejmować opiniami innnych (one są najczęściej stresogenne). Oczywiście wymaga to pewnego nakładu pracy, ale wszystko można osiągnąć. Jeżeli mnie coś blokuje, to myślę sobie, że ludzi, którzy mnie obserwują widzę pierwszy i ostatni raz w życiu. Wtedy działam, czasami się ktoś popatrzy lub głupio skomentuje, ale częściej zjednuje sobie tym sposobem przyjaciół.

Trzymaj się
komentarz 13 czerwca 2018 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Każdy jest kowalem swojego losu. To czego oczekujemy od innych i to co możemy dać oraz jednocześnie czy staramy się zrozumieć i czasem iść na kompromis. Czasem bywa że chemia jest ok lecz charakter dwóch osobników powoduję że nie mogą się pogodzić z tym czego chcą. Zgodzę się z Kornelią że sami decydujemy o tym co dla nas jest najlepsze i nie powinniśmy patrzeć na tych co ośmieszają bo to nie oni układają nam życie. Każdy powinien wiedzieć w jaki garnitur się ubrać i czasami jedynie posłuchać rozsądku innych ludzi.

Podobne pytania

+7 głosów
3 odpowiedzi 1,016 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2018 w Offtop przez Neronys Bywalec (2,090 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 163 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 71 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,552 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...