• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zdobywanie klientów inaczej niż z polecenia.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
458 wizyt
pytanie zadane 1 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
edycja 4 września 2016 przez R.orlinski
Witam serdecznie.

Tak z ciekawości chciałem się zapytać czy rozpoczynając tworzenie stron internetowych dla klientów można w praktyce ich zdobywać inaczej niż z polecenia od rodziny, znajomych? Ogłaszając się gdziekolwiek trzeba mierzyć się z ogromną konkurencją, więc to odpada.

Myślałem czasami nad tym, aby w przyszłości zacząć robić właśnie strony i z tego co wiem to jest to w praktyce jedyna droga na początek, aby ich pozyskać, a u mnie jest z tym słabo. :/

Czy tak jest naprawdę, a jeśli się mylę (co byłoby świetne) to jak to wygląda?

Pozdrawiam.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 listopada 2016 przez matteo.web Użytkownik (700 p.)
Dobre książki w tym temacie zostały już wspomniane, kup przeczytaj. To czego jednak nie możesz kupić, ale się nauczyć, to pewność siebie i motywacja. W tym fachu zawsze będzie konkurencja tym bardziej jak wspomniał kGrab, to świadczy tylko o tym, że jest duży popyt na te usługi.

Musisz pokazać, że masz coś, co Cię odróżnia od reszty konkurencji i musisz stać się Ekspertem w swojej dziedzinie. I robić tak, żeby klient sam Cię pozyskiwał ;D Czasem nie jest trudno o to, tylko trzeba też umiejętności interdyscyplinarne, czy inaczej miękkich.

Powinieneś uderzać pewnie siebie do ludzi, przedsiębiorców, ogłaszać się i uczyć tego jak wyróżnić się z tłumu.

Jedna wskazówka ode mnie. Zobacz na ogłoszenia i oferty wykonawców. Większość ma raz napisany tekst, który wszędzie wkleja pod ogłoszenia. Wystarczy drobna inicjatywa z Twojej strony, aby napisać ofertę bardziej indywidualną i pod potrzeby zleceniodawcy, a już wyróżnisz się od reszty i pamiętaj. Klienci nie koniecznie lubią słuchać jaki Ty jesteś super, tylko jak Ty im możesz pomóc by oni byli Super i zadowoleni. Tak to już jest z potrzebami ludzkimi :)

Pozdrawiam.
komentarz 17 listopada 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Bardzo dziękuję za rady. :)
0 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez kGrab Użytkownik (700 p.)

Witaj.

Osobiście mam większe doświadczenie w sprzedaży produktów "informatycznych" i około IT niż w samym programowaniu/tworzeniu stron dlatego dam Tobie jedną rade, sugestie na przykładzie ze świata rzeczywistego.

Wspominałeś, że ogłaszając się trzeba mierzyć się ze sporą konkurencją, wiec to odpada. Idąc tym tokiem rozumowania: po co ludzie otwierają sklepy spożywcze? Dlaczego w większych miastach co żabi skok masz sklep z zielonym logo? :)

Konkurencja świadczy o tym, że coś się sprzedaje i ludzie potrzebują danych towarów czy usług.

Biorąc pod uwagę, że zamierzasz wykonywać "strony" w przyszłości stricte na własny rachunek to oprócz już wyświechtanego portfolio może warto zwrócić uwagę na portale dla freelancerów itp ze zleceniami dla branży IT.

Istotna dla Ciebie będzie umiejętność przekazywania informacji i opisywania tego co zrobiłeś lub zamierzasz zrobić tak aby klient/zleceniodawca Cie zrozumiał. Najlepiej to ćwiczyć na osobach, które nie są nawet zaznajomione w minimalnym stopniu z komputerem. Zapytasz pewnie dlaczego.

Ponieważ statystyczna Pani Basia której numer pesel znacząco się różni od Twojego, gdy usłyszy o walidacji formularza w celu integralności encji, będzie się zastanawiać czy jej nie obrażasz.

PS Klienci zwróciliby uwagę na pierwszy akapit, który napisałeś szczególnie na jedno słowo związane z miarą.

PS 2 Pewnie zwróciłeś uwagę, że nic konkretnego nie napisałem tylko ogólnikowo nie dając rozwiązania na tacy. Tego oczekują ludzie/klienci łatwych, prostych szybkich rozwiązań nawet jak nie wiedzą czego chcą :)

Pozdrawiam

komentarz 4 września 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Może nic konkretnego, ale na pewno pomogłeś, dziękuję. A co do tego nieszczęsnego "mieżyć" to nie potrafię wyjaśnić dlaczego tak napisałem. :P
komentarz 4 września 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
I jeszcze jedno. Ja bardziej chciałem to robić pod kątem firmy, a nie bycia freelancerem. :)
0 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Polecam świetną książkę Stealth Marketing (Jay Abraham)
komentarz 4 września 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Na pewno zajrzę, dziękuję.
0 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Polecić mogę książkę Podręcznik freelancera. Tajniki sukcesu niezależnego projektanta stron WWW
http://helion.pl/ksiazki/podrecznik-freelancera-tajniki-sukcesu-niezaleznego-projektanta-stron-www-smashing-magazine-smashing-magazine,podfre.htm

komentarz 12 września 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Kupiona. :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 231 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 309 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w Offtop przez Alexandere Użytkownik (540 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...