• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Samsunga Galaxy S7 Edge

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
631 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Urządzenia mobilne przez niezalogowany
edycja 30 czerwca 2017
Witajcie, mam nowego Samsunga Galaxy S7 Edge.

Wszytko ładnie, pięknie, ale nie napisali w instrukcji ile godzin go ładować (pierwsze ładowanie czy to ma jakieś znaczenie czy w tych bateriach już nie ?

w necie też nie znalazłam może ktoś z Was ma ten tel i wie...?

Dziękuję za odpowiedzi.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

sansung galaxy

To jakaś nowa firma? :D

Fabrycznie sformatowana bateria ma 60%, jak załaduje się do full to trzymasz jeszcze telefon 10 min na ładowarce. Nic się nie stanie jak będzie pod kablem całą noc, ale już są mądre te telefony :p  

Wszytko ładnie, pięknie ale nie napisali w instrukcji, ale godzin go ładować 

Przepraszam nie rozumiem :D 

komentarz 31 sierpnia 2016 przez niezalogowany
chodzi o to ile godzin ładować baterię telefon
komentarz 1 września 2016 przez niezalogowany

 

jak załaduje się do full to trzymasz jeszcze telefon 10 min na ładowarce.

 Skąd akurat 10min? Dokonałeś jakiś magicznych obliczeń którymi nie chcesz się podzielić?

komentarz 2 września 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Tak w instrukcji mam napisane...
0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez matemika Obywatel (1,550 p.)
aż się naładuje do pełna. Już nie są te baterie co kiedyś, żeby z nimi tak kombinować, formować itp. Ja każdy nowy telefon włączam, wyjeżdżam do zera i po pełnym naładowaniu wszystko jest ok. Bateria wytrzymuje mi tyle co powinna.
komentarz 31 sierpnia 2016 przez niezalogowany
ładujesz na wyłączony czy na włączonym, bo zawsze było napisane a tu nie jest :)
komentarz 31 sierpnia 2016 przez matemika Obywatel (1,550 p.)
normalnie na włączonym. Naprawdę nie stosuję żadnych udziwnień, a bateria za każdym razem działa jak powinna.

Jedyne co, to zawsze używam oryginalnej ładowarki. Nigdy nie podłączam chińskich zamienników, czy to samochodowych, czy sieciowych
komentarz 31 sierpnia 2016 przez niezalogowany
No ja też mam zamiar używać tylko oryginalniej, ale tak dla pewności chciałam sprawdzić, bo tak myślałam...
komentarz 31 sierpnia 2016 przez niezalogowany
a te baterie są z tak zwaną "pamięcią" czy bez? Tzn można je podładowywać jeśli nie są całkiem puste? np 15% baterii a musimy wyjść?
komentarz 31 sierpnia 2016 przez matemika Obywatel (1,550 p.)
Robię tak już z czwartym Galaxy (czyli generalnie nie przejmuje się zbytnio tym tematem, poza tym co napisałem wyżej) i wszystko działa bez problemu. Po roku, półtora bateria nadal jak nowa.

W zimie nie wystawiać na mróz, w lecie na duże Słońce. I to już naprawdę wszystko co mogę się wypowiedzieć.

Miłego użytkowania. Pozdrawiam
komentarz 31 sierpnia 2016 przez matemika Obywatel (1,550 p.)
zdarza mi się nie doładować, jak np. zapomnę włączyć do ładowania na noc. To w ciągu dnia potem ładuje "na raty". Nic się nie dzieje.
komentarz 31 sierpnia 2016 przez niezalogowany
edycja 30 czerwca 2017
Okay, dziękuje bardzo... Ja tak samo z moim poprzednim robiłam.

 Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Baterię ładujesz normalnie do pełna, bez żadnych udziwnień. Wiem z doświadczenia posiadania tego telefonu i technicznego też
komentarz 31 sierpnia 2016 przez niezalogowany
dziękuję bardzo :) za pomoc
0 głosów
odpowiedź 1 września 2016 przez Agnieszka505 Nowicjusz (180 p.)
Czas ładowania jest indywidualny, zależny od pojemności i rodzaju baterii. To sprawdzisz przy pierwszym ładowaniu. Pisze ile procent baterii jest już naładowanej/bądź ile procent do naładowania zostało, ale to pewnie wiesz. Przy pierwszym ładowaniu w tego typu baterii najlepiej, gdy ma ona 20 procent podłączyć do ładowania i naładować do 100 procent. 10 minut dłużej od pełnego naładowania zalecane. Kolejne ładowania możesz spokojnie do nawet wyczerpania baterii, ale jeśli masz okazję i możesz w danej chwili dobrze jest ładować baterie między 10 a 20 procentem baterii i zawsze parę minut dłużej od pełnego naładowania.
–1 głos
odpowiedź 1 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Jest teoria, że gdy jedziesz baterie do 0 to skracasz żywotność baterii. Ta teoria jest bzdurą. Bo baterie i tak mają ilość cykli ładowania i po iluś tam cyklach ładowania ( 500-700 razy ) ta bateria traci 100%  wydajności na jakieś 70-80%

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,584 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,134 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2018 w Urządzenia mobilne przez goramarcin Użytkownik (740 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...