• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie zdając fizyki mam szanse dostać się na studia informatyczne?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,062 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Michał Kubiak Nowicjusz (120 p.)
Witam

 

Mam takie pytanie jak w temacie, idę właśnie do 4 klasy technikum informatycznego i idąc tam byłem nastawiony na zdawanie fizyki ale z nauczycielką która nas uczy nie dam rady tego ogarnąć, chce iść dalej na informatykę jeszcze nie wiem dokładnie gdzie. Mam zamiar zdawać ang rozszerzony i matmę. Mam szansę dostać się gdzieś ?

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Zależy od studiów, ale zwykle z tego co ja wiem, to fizyka nie jest jakoś bardzo ważna. Najważniejsza jest matematyka.
+2 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Oczywiście :)

Ja jestem po chemii a zaczynam 2" studia z informatyki bez żadnego problemu. Tak naprawdę musisz tylko poprzeliczać sobie punkty, złożyć wszędzie papiery i jesteś studentem. Zobacz na jakie uczelnie chciałbyś pójść i jakie kierunki na maturze są tam sensownie punktowane (zazwyczaj jest kilka kierunków pod taką samą punktacją np. matematyka = przelicznik 0.6, fizyka/chemia/infrmatyka = przelicznik 0.4, reszta = nie przejmuj się)

//jak nie napisałeś solidnie matematyki i do tego nie masz fizyki to średnio, więc skup się na matmie która jest najważniejsza ;)
komentarz 31 sierpnia 2016 przez Michał Kubiak Nowicjusz (120 p.)
Chce bardzo dobrze napisać matmę rozszerzoną ale nie wiem czy to nie za mało będzie, np uniwerek w Poznaniu z tego co patrze można dwa razy podać matematykę (chyba)
1
komentarz 31 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Jestem z Poznania więc naświetlę sytuację dokładniej -> masz 3 możliwości:

1. Politechnika wydział informatyki kierunek informatyka -> musisz mieć 80% możliwych do zdobycia punktów, by się dostać, ale podobno jest tam najlepiej (historie...)

2. Politechnika wydział elektryki kierunek informatyka -> Musisz mieć koło 50%, bardzo nie polecam kierunku, już pisałem czemu w temacie "poznajmy się"

3. UAM wydział matematyki i informatyki kierunek informatyka -> musisz pokonać ziemniaka z wbitym długopisem i zdobyć ponad 35pkt/150 (z tego co pamiętam) by się dostać. Podobno najluźniej, więc polecam kierunek bo jak najmniej zrobisz dla studiów a (nie oszukując się) nauczyć i tak musisz się sam. Powiem jak jest po październiku ;)
komentarz 31 sierpnia 2016 przez adrian313 Bywalec (2,850 p.)

 polecam kierunek bo jak najmniej zrobisz dla studiów a (nie oszukując się) nauczyć i tak musisz się sam

Popieram, też tak właśnie robię :)

komentarz 31 sierpnia 2016 przez Michał Kubiak Nowicjusz (120 p.)
Jak będziesz mógł to daj znać po październiku bo jak rozumiem poszedłem na uniwerek w Poznaniu ?
komentarz 1 września 2016 przez niezalogowany
Ne ma sprawy :) //W październiku będę zaczynał rok 1 na UAM kierunek i dział podane wyżej
0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
Wiem tylko, że na politechnikę świętokrzyską bez najmniejszego problemu, a na SGGW liczy się tylko i wyłącznie ten przedmiot, który poszedł najlepiej, JEDEN. Więc napisz dobrze matmę
0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez Ares Obywatel (1,560 p.)
Najprościej będzie jak zobaczysz sobie zasady przyznawania punktów podczas rekrutacji na tej uczelni na którą chcesz później składać papiery :)
0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Skoro Cię interesuje informatyka to fajnie gdybyś ją też zdawał na maturze. Każdy punkt sie przyda. Na PW biorą pod uwagę rozszerzenia z matmy, angielskiego oraz fizyki/informatyki na kierunkach informatycznych.

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...