• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali Linux - szary ekran

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,145 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez rawrr Nowicjusz (120 p.)

Witam, sytuacja wygląda tak:

chciałem zainstalować system Kali Linux obok Windowsa 7, zgrałem na płytkę DVD wersje 64 bitową. Podczas instalacji partycjonowałem dysk ręcznie, przydzieliłem mniej więcej partycje wg. tego poradnika: http://linuxbsdos.com/2013/03/24/dual-boot-windows-7-and-kali-linux/ 

/boot 300MB

/ 30GB (na wszelki wypadek więcej)

/home 50GB

swap 3.5GB

wszystko przebiegło pomyślnie ukończyłem elegancko instalacje, wyjąłem płytkę, zrestartowałem komputer odpaliłem windowsa i za pomocą programu EasyBGD dodałem Kali Linux do menu startowego. Restartuje komputer, włączam Linuxa wszystko się dobrze ładuje, wpisuje hasło do roota i po zalogowaniu pojawia się szary ekran z kursorem. Klikam nic się nie dzieje, żaden skrót klawiszowy nie działa jedyne co mogę robić to machać kursorem.

O co chodzi i dlaczego tak się dzieje? Nie mogę odpalić terminala bo po prostu nic nie widzę poza szarym ekranem i czarnym kursorem. Nie mogę zrobić na linuxie totalnie nic.

Dodam że jak instalowałem Kali Linux na wirtualnej maszynie przed formatem (tydzień temu), nie było żadnego problemu.

Uprzedzając pytania:

- Próbowałem odpalić amd64 live jednak pokazywało tym razem tylko pulpit i też mogłem tylko sobie pomachać kursorem.

- Próbowałem zainstalować Kali Linux tworząc automatycznie partycje na wcześniej przygotowanej wolnej przestrzeni (zarówno 32 i 64 bitową wersje) jednak wyskakiwał błąd GRUB (nie ustawiałem go żeby startował z rozruchem czy coś takiego a jak instalowałem żeby startował Linux z rozruchem to pojawiał się też szary ekran po wpisaniu hasła do roota...)

- Hasło do roota w 100% wpisywałem poprawnie

- Podczas instalacji nie było żadnych problemów

- Informacje o komputerze:

4GB RAM

Procesor Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

komentarz 31 sierpnia 2016 przez afferu Mądrala (5,220 p.)

Może kolega zainstalował sobie Openboxa albo innego WM laugh

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez Saklavi Obywatel (1,240 p.)
Dostęp do terminala masz wciskając załóżmy ctrl + alt + f1, kolejny terminal jest pod f2 itd. Myślę, że zwyczajnie zepsuło ci się gui (xorg) i spokojnie możesz je zreinstalować odpalając terminal tak, jak ci pokazałem.
komentarz 31 sierpnia 2016 przez rawrr Nowicjusz (120 p.)
wcisnąłem ctrl + alt + f1 zalogowałem się jako root i do tty1

wpisałem:

apt-get update

apt-get upgrade -y

apt-get install -f gdm3

i jak wszystko się zainstalowało po prawie godzinie wpisałem:

reboot

cały czas to samo z tym że jak wciskam ctrl+alt+f1 przełącza mi użytkownika i nie mogę wpisywać komend, po prostu nie mam terminala. A na f2 nic nie reaguje (przed uptade nie sprawdzałem f2). Jedyna rzecz jaka się zmieniła to to że zamiast szarego ekranu mój ekran wygląda tak: http://screenshot.sh/mFzRrlk5CRzLv i mogę tylko machać kursorem.

Nadal nie wiem o co chodzi :(

edit: sorki za słabe zdj ale po prostu pokazuje mi niebieski pulpit i godzine która się nie zmienia w ogóle
komentarz 31 sierpnia 2016 przez rawrr Nowicjusz (120 p.)
dobra juz dziala nie do konca wiem sam co zrobilem ale juz dziala ;P
komentarz 27 października 2016 przez mattiz20 Nowicjusz (100 p.)
Ej mam ten sam problem z kali ktos cos moze pomóc

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 389 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w Offtop przez Mateuszglowa Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 253 wizyt
pytanie zadane 2 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez jestembotem Użytkownik (610 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 342 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2022 w Systemy operacyjne, programy przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...