• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z informatyki, a przygotowywanie się samemu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,030 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ukośnik Nowicjusz (160 p.)
Witam :>,

Ostatnio w mojej głowie zrodził się taki pomysł, żeby napisać maturę z informatyki. Wszystko spoko, tylko u mnie w szkole rozszerzonej informatyki nie ma. Idę teraz do 2 klasy liceum, jako, że do matury jeszcze 2 lata: dam radę się przygotować samemu? Podstawy programowania i algorytmów znam, tylko trzeba by było to jakoś rozwinąć. Jakie książki polecacie, abym miał wszystko, co potrzebne do matury? Potrzebuję pewnie coś z algorytmów, ogólnie wiedzy teoretycznej, kurs c++ już mam. No, jesli w gl jest to możliwe, aby się samemu przygotować ;)

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2016 przez blondinformatyczka Początkujący (330 p.)
polecam książki "Informatyka Europejczyka: Zakres rozszerzony" cz.I i II :) miałam rozszerzoną informatykę w liceum i książki bardzo dobre :)
komentarz 30 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Moja pani od informatyki pisała część 1 tej książki ;)
komentarz 30 sierpnia 2016 przez Ukośnik Nowicjusz (160 p.)
Ciekawa książka, dużo osób ją poleca, spis treści też wydaje się sensowny. Dzięki :)

A jak ogólnie jest na informatyce? Te godziny w szkole dużo ci dały?
1
komentarz 30 sierpnia 2016 przez blondinformatyczka Początkujący (330 p.)
tzn. ja nie zdawałam akurat matury z informatyki, zdawałam rozszerzoną maturę z matematyki :) mój kolega z klasy zdawał maturę z informatyki i większość czasu poświęcał na programowanie, miał kilka spotkań z nauczycielką, ale wiadomo, nauczycielkę mieliśmy taką, która nie za bardzo umiała przekazać nam swoją wiedzę. jeżeli chodzi o godziny to u mnie zdecydowanie przeważała matematyka i geografia, informatyka miała najmniej godzin, jako rozszerzenie. miałam dużo programowania i baz danych, ogólnie to wszystko, co w tych książkach, które Ci poleciłam :)
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Wystarczy ci pierwsze lepsze repetytorium do informatyki (aktualne). Znajdziesz tam wszystko co jest potrzebne do napisania matury. Dodatkowo masz całą wiedzę podzieloną działami, więc jak chcesz więcej informacji na jakiś temat, to googlujesz któryś z rozdziałów i masz. Nic prostszego. Powodzenia ;)
komentarz 3 września 2016 przez niezalogowany
zarzucisz jakiś tytuł?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 469 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 2,161 wizyt
pytanie zadane 17 października 2015 w Offtop przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 452 wizyt
pytanie zadane 14 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tajemniczy59 Nowicjusz (160 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...