• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przenoszenie systemu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Witam zamontowałem dysk ssd i chciałbym tam mieć system. Czy wystarczy skopiować i wkleić dane z dysku C (kilka programów i system) na dysk W (SSD) a pózniej zmienić bootowanie w biosie i jeśli się wszystko odpali usunąć pliki z dysku C?

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
wybrane 29 sierpnia 2016 przez Marcin951
 
Najlepsza
Nie możesz tak zrobić, choćby z takiego powodu, że windows posiada jeszcze jedną ukrytą partycję która służy do rozruchu systemu.

Możesz albo użyć jakiegoś programu do klonowania, albo postawić system na nowo.
komentarz 29 sierpnia 2016 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
a jest jakiś instalator ukryty w plikach windowsa? żeby go zainstalować od nowa?
komentarz 29 sierpnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Raczej nie, potrzebny będzie jakiś nośnik instalacyjny: pendrive, albo płyta.
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

Ostatnio gdy zmieniałem dysk w moim t420 postąpiłem według tego poradnika. Największym problemem było znalezienie przejściówki usb na sate. Ogólnie problemów nie spotkałem.

komentarz 29 sierpnia 2016 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Tylko ja nie mam tej przejsciówki a nie będe zamawiał jej
komentarz 29 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
No to i tak nie powinieneś mieć problemów z przenoszeniem danych. Zaznaczysz tylko inną ścieżkę gdzie pliki mają być przeniesione i tyle.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Pomocnik01 Nowicjusz (150 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 101 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Felek423 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Borys Użytkownik (830 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...