• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić aktualizacje BIOS`u na Lenovo B50-80 Ubuntu ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
368 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)

Windows xp nie chciał się zainstalować (za stary bios (ACPI error czy jakoś tak)), więc zainstalowałem Ubuntu (chciałem z niego zrobić aktualizacje BIOS`u) które nie może uruchomić .exe (wine próbowałem zainstalować - n/w czy się udało, czy nie (komendy wine nie znajduje mi w terminalu, ale jak próbuje zainstalować, wyskakuje mi 3 hit i 1 get (linki do stron), oraz ,,E:dpkg was interrupted, you must manually run "sudo dpkg --configure -a" to correct the problem") (wcześniej tego nie było(próbuje znowu zainstalować, ponieważ w terminalu wine nie jest wykrywany.... )))..... Z góry dziękuje za pomoc.....

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 29 sierpnia 2016 przez marko

Cześć.Przyjacielu żeby wykonać aktualizację BIOS,należy mieć w ogóle pojęcie.

Chcesz się zabrać za coś co może tylko zrobić krzywdę Twojemu sprzętowi.

Cytat z linku który Ci dostarczam http://www.pcworld.pl/news/366198/Jak.dokonac.aktualizacji.BIOSu.html

....."Te uaktualnienia są dostępne na stronie producenta. Ale jeśli popełnisz błąd podczas procesu aktualizacji, to ryzykujesz zmianą stanu komputera na niezdatny do uruchomienia...."

Sądząc po Twoich działaniach(opisie),nie jesteś przygotowany na tego typu sprawy.Uwierz mi.

Link który podałem jest tylko "pierwszym z brzegu".Poczytaj trochę w temacie aktualizacja BIOS.A zrozumiesz dlaczego na tę chwilę,szczerze odradzam Tobie robienie tego w domu.

Pozdrawiam.

I coś jeszcze jak zwykle.Na Twoim dysku nadal rezyduje FreeDOS i działa?Jeśli tak to informuję Cię że on "potrafi" uruchamiać pliki ".exe"

Chciałeś uruchomić "wine" na linuksie,po to by uruchomić plik z biosem.exe

Dla przykładu ściągnij "Norton Commander" (nc.exe) i spróbuj go uruchomić w FreeDOS.

Oczywiście podtrzymuję to co napisałem wcześniej.Chodzi tylko o to,że środowisko "uruchomieniowe plików.exe) masz pod nosem(dosem) ;)

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 611 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 414 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez CyprianKoruba Początkujący (290 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez DC2372 Nowicjusz (120 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...