• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Plan lekcji dodawanie do bazy danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
718 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2016 w PHP przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)

Witam serdeczni potrzebuje małej pomocy. Zrobiłem taki plan lekcji (http://pastebin.com/fhCLt9Zm) Mam też zrobiony taki mały panel administratora dodawanie postów i zdjęć tak samo chciałbym zrobić dodawanie takich planów lekcji ale nie mam zielonego pojęcia jak to najlepiej zrobić. Chciałbym np mieć możliwość wpisywania w dane pole zajęć godzin itd wybranie do jakiej klasy ma być przypisany plan lekcji potem po kliknięciu wyślij wszystko zapisywało by się w bazie danych i tu największy mój problem baza danych jak tam ten plan żeby został on tak samo zwrócony na stronę www. Z gróy bardzo ale to bardzo dziękuję za pomoc :D 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Jak się nie mylę 1 odcinek PHP u pana Zelenta, oraz http://www.kurshtml.edu.pl/skrypty/rozwijane_menu.html sobie przerób, powinieneś ogarnąć po tym jak się robi kategorię, jak się do nich przydziela etc, muszą być odzielne kolumny do przydzielenia kategorii główkuj :D
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez koder12345 Obywatel (1,570 p.)
A czy ta apka ma być na użytek prywatny czy też udostępniona publicznie? Tak tylko pytam bo sam tworzę teraz aplikacje do zarzadzania planem lekcji i jakbyś chcial to mogę ci udostępnić dostęp do apki ale to dopiero na początek września. Tak czy siak pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź w komentarzu
komentarz 26 sierpnia 2016 przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
Będzie ten plan lekcji na stronie szkoły więc na użytek publiczny :)
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Musisz utworzyć sobie tabelę gdzie będziesz miał wszystkie klasy w szkole. Druga tabela, to będzie plan zajęć i każdy plan będzie zawierał w sobie id klasy dla której ma być ten plan lekcji.

id | klasa

0 | 1a

1 | 1b

2 | 1c

Tabela z planem lekcji

id | id_klasy | dzien_tygodnia | poniedziałek | wtorek | środa | czwartek | piątek

 

Teraz, aby odnaleźć odpowiedni plan lekcji robisz filtr po id_klasy i wychodzi Ci cała tabela, którą następnie pobierasz i wizualizujesz w html.. Warto używać systemu szablonów do wyświetlania danych w html :)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,837 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2018 w PHP przez krysba Początkujący (360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 954 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2016 w PHP przez bart1996 Początkujący (360 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...