• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zainstalować Windows XP na czystym laptopie ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
593 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Witam, próbuje zainstalować bratu windows XP, lecz przez ACPI nie mogę go zainstalować (wyskakuje błąd (blue screen(związany z acpi)))). Jak go ominąć(ACPI)/usunąć problem ?
komentarz 27 sierpnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Teraz chociaż wiadomo, co możesz tam poprzestawiać. Zła wiadomość jest taka, że Twój BIOS nie oferuje zmiany tej konfiguracji. Spróbowałbym z włączonym lub wyłączonym Legacy Support, ale wątpię w skuteczność rozwiązania.

Na tym niestety moja wiedza się kończy - nie wiem jak Ci pomóc. Może któryś z innych Pasjonatów podpowie Ci więcej.
komentarz 27 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Już próbowałem....
komentarz 29 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 29 sierpnia 2016 przez marko
Cześć.Dokładnie nie jest to identyczny model ale problem jakby ten sam ;)

Możliwe że to Ci pomoże.Trochę to zajęło czasu, ale zależało mi byś się nie zniechęcał ;)

Szukałem po frazie InsydeH20

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3192620.html#15607368

cytat..."Problem rozwiązany.
W BIOS najpierw "load default settings" następnie w "os optimized defaults" wybieramy "Win7 OS"
następnie w zakładce Configurations w "USB Mode" wybieramy "USB 2.0" zapisujemy i uruchamiamy prawidłowo laptopa.
Zamykam .
od siebie niejako.Wydaje mi się zę kluczowym elementem problemu z "acpi" jest zmiana w BIOSIe na USB2.To tylko domysły :)
A ja znikam :)

Pozdrawiam.
komentarz 29 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Przy okazji,zmień datę masz 2012r.

Trzeci screen od góry ;)
komentarz 29 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
na szybko ustawiałem :v

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez niezalogowany

Jeżeli potrzebujesz programów dedykowanych do XP, to Windows oferuje opcję odpalania w trybie zgodności z poprzednimi windami. To chyba będzie najprostsze ;)

Stefan

komentarz 26 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)

... Niby potrzebuje nowszego Biosa :v Mam czysty laptop..... (nawet ma DOS`a xD) i przez ACPI nie mogę zainstalować :/ PS Chyba xle zrozumiałem twoją odpowiedx :v 

komentarz 29 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Moja propozycja - spróbuj odpalić programy których potrzebujesz na innym komputerze z windą (powiedzmy że z 7) w trybie zgodności i zobacz jak pójdzie. Jeżeli się uda, to nie boksuj się z xp-kiem tylko grzecznie postaw tam 7-kę i nie będzie problemu ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 514 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 7,861 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 520 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...