• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

komputer w przyszłości

Object Storage Arubacloud
+1 głos
732 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
Witam, czy według was w dalekiej przyszłości pozbędziemy się dysków twardych i wszystkie dane będą zapisane w RAM?? Bardzo by to przyśpieszyło dane na plikach itd. Oczywiście wtedy komputer nie byłby wyłączany.
komentarz 25 sierpnia 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Nie będą zapisywane w RAM, ponieważ jest to pamięć ulotna, po braku zasilania pamięć tracimy. Za to jest szybka. Raczej w tym wypadku myślałbym nad przyśpieszeniem dysków.
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
No tak a kolega słyszał o Redisie?
komentarz 26 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
To nie to samo co brak ulotności pamięci RAM.
1
komentarz 26 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Jesteś w błędzie.Moja żona wszystko pamięta od czasu kiedy się poznaliśmy.Mówimy o dalekiej przyszłości,o RAM.Twardy dysk który znasz teraz,będzie w jakimś pieprzonym muzeum wykopanym z ziemi,co więcej,"Ci z przyszłości" będą się zastanawiali ....do czego to służyło?...

fantastyczno-humorystycznie.Pozdrawiam :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez afferu Mądrala (5,220 p.)
Komputery w najbliższej przyszłości mogą mieć zupełnie inną architekturę. Procesory tranzystorowe powoli dochodzą do granic możliwości technologicznych, przy skali mniejszej niż 5nm zbudowanie mikroprocesora w takiej konwencji jak dotychczas może być bardzo trudne albo niemożliwe. Więc można się spodziewać jakiś zupełnie nowych rodzajów komputerów.

Inna sprawa, że konwencjonalne komputery nadają się do rozwiązywania problemów o liniowo rosnącej złożoności, prawdziwą rewolucją będą komputery kwantowe, które rozwiązują problemy o złożoności rosnącej wykładniczo. Bazują one na zupełnie innych zasadach, problemem jest wynalezienie algorytmów do obliczeń ogólnego przeznaczenia oraz miniaturyzacja, bo komputery kwantowe w zależności od budowy potrzebują bardzo specyficznych warunków do działania.
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Komputer przyszłości kojarzy mi się tylko z jednym hasłem.

INFORMATYKA KWANTOWA

komentarz 26 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
I tak i nie. Podejrzewam, że pierwsze będą komputery z grafenu niż kwantówki
komentarz 26 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Tego nikt nie wie może jeszcze bedzie cos lepszego niż grafen i komputery kwantowe :)
komentarz 26 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Podejrzewam, że pierwsze będą komputery z grafenu niż kwantówki

Przecież prototyp komputera kwantowego już jest... A D-Wave?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_kwantowy#Realizacje_fizyczne

Tego nikt nie wie może jeszcze bedzie cos lepszego niż grafen i komputery kwantowe :)

Np. komputer DNA?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_DNA

0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
W dalekiej przyszłości?Powiadasz.Technologia pozwoli na sprzężenie tego co dzisiaj znamy pod pojęciem komputer z ludzkim mózgiem.Zbędny będzie cały ten złom na biurku ;)

Zakładając że ludzkość,jako gatunek dotrwa do tej "dalekiej przyszłośći"
komentarz 26 sierpnia 2016 przez czoperek Obywatel (1,060 p.)
Raczej w to wątpię. Ja to widzę tak, że będą to soczewki do oczu i obraz będzie się wyświetlał na tym co widzimy, jak wyglądała by obsługa nie wiem...
komentarz 26 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
W niedalekiej przeszłości.Ludzie wątpili w "podbój" Kosmosu i nie mieli też pojęcia że powstanie sieć o globalnym zasięgu,jak i o wielu innych rzeczach.Tak więc nie masz co wątpić :)

Pozdrawiam.
komentarz 26 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Marko popieram
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
W przyszłości mogą być komputry kwantowe no ale to jest na razie trudne do zrobienia.Nie wiemy nawet czy takie coś powstanie może między czasie ktoś wpadnie na pomysł zrobienia czegoś innego niż komputera kwantowego.A tak już patrząc w bliską przyszłość napewno będą rozwijane części np.Taki procesor będzie miał większą ilość tranzystorów zgodnie z prawem Mura.A co do przejścia to nie wiem czy będzie opłacalne przejście za HDD na RAM może kiedyś kiedyś ale zobaczymy że teraz komputer z 256 GB RAM jest 200 razy droższy od samego dysku HDD o pojemności 256 GB.Myślę prędzej że będą ludzie pracować nad rozwojem prędkości dysków HDD albo zrobią coś jeszcze lepszego niż SDD.
komentarz 26 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Jeśli fantazjować to czemu nie?

Rozwój biotechnologi,robotyki,spowoduje że dojdzie do połączenia ludzkiego systemu nerwowego z elektroniką.

Przesyłanie danych(między takimi hybrydami)będzie przypominało telepatię.

Ale mówimy o dalekiej przyszłości.Sierpień miesiącem fantastyki ;)
komentarz 26 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
fajna wizja myślę że jest to możliwe ale tak jak mówisz w dalekiej przyszłości :D
komentarz 26 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Nie wiem czy to będzie fajne.Nie wiem jak będzie wyglądał Świat,społeczeństwo.Czemu to będzie służyło.Możlwie że takie będą "wymogi" przyszłości.

Obserwując ludzi dzisiaj,nie wygląda to optymistycznie.

Przykład z niedawna.Siedzę w parku,sączę browara.Niedaleko,na ławce kilku nastolatków.Nie rozmawiają ze sobą lub prawie nie rozmawiają.Wszyscy wgapieni w te "magiczne trumienki".

Spoglądam na inną ławkę.Jakaś mama z tatą,dziecko na rowerku.Oni?nie rozmawiają,wgapieni w "magiczne trumienki"

Smutne to.Ludzie przestają ze sobą rozmawiać.Nie rozumieją technologii,która ma tylko ułatwić im życie.

Dobra już nie smucę,uwielbiam postęp,technikę... ale widzę też że wielu ludziom na zdrowie to nie wychodzi.

Pozdrawiam  :)
komentarz 26 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Może ktoś kiedyś wymyśli coś żeby korzystać z technologii ale nie w takk sposób
komentarz 26 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
A dlaczego nie?,Odpowiem.Może w dalekiej przyszłości,ktoś zada sobie pytanie.Czy jestem człowiekiem,czy też "małpą" z XXIw ,albo człowiekiem po ewolucji.Uprzedzam,piszę o dalekiej przyszłości,z pozycji człowieka "odległego w czasie"

Nadal nie wiem nic o systemie społecznym,polityce i czy Ludzkość do tego czasu przetrwa.

Na chwilę obecną poszukam filmu(podobno komedia) "Idiokracja"

Przenosi jakieś 500lat do przodu.Komedia na którą można już patrzeć jak na "dokument".

Dobra,rozgadałem się,przepraszam.To powinno być w offtop.

Podobne pytania

0 głosów
8 odpowiedzi 10,434 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 429 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 457 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...