• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Drukarka w Linuxie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
607 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
zamknięte 26 sierpnia 2016
Witam posiadam stary komputer który dzięki swojej specyfikacji może mieć tylko lubuntu itp. Jestem zadowolony z Linuxa. Jednak chciałbym na nim drukować dokumenty. Posiadam drukarkę HP LaserJet P1102w i znalazłem w internecie hplip zainstalowałem i przeszedłem do konfiguracji. Program sam wykrył drukarkę która wcześniej była skonfigurowana w sieci. Ale w dalszej części natknąłem się na błąd. Nie znalazł pliku PPD do mojej drukarki. Były do innych ale do mojej nie. Próbowałem ściągać z neta ale nie działało. Z góry dzięki za każdą pomoc.
komentarz zamknięcia: Rozwiązane

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
wybrane 26 sierpnia 2016
 
Najlepsza
To dziwne bo u mnie hplip sam znalazł PPD do tej drukarki ;)

Możesz z neta spróbować ten http://foo2zjs.rkkda.com/foo2zjs.tar.gz

ale lepiej poprzez hplip

U mnie śmiga na 3 różnych Linuksach bez problemu. Chociaż ogólnie mam z nią problem bo czasem potrafi zgubić wifi i trzeba ją resetować.

Mój hplip to wersja 3.16.5

Ja instaluję poleceniem hp-setup numer.ip.drukarki
komentarz 26 sierpnia 2016 przez niezalogowany
edycja 26 sierpnia 2016

Zainstalowałem jeszcze raz z updatem moja wersja hplip jest taka sama. Nagrałem filmik jak wyskakuje błąd:

https://www.dropbox.com/s/3ja3dsks4rfoxtd/filmhp.mp4?dl=0

komentarz 26 sierpnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
No to ściągnij paczkę z tego linku co wyżej podałem. Rozpakuj i jest tam gdzieś w środku sterownik PPD do tej drukarki. Później podczas instalacji hplip dodaj go ręcznie.

P.S OpenOffice to stary przeżytek. Lepszy jest LibreOffice
komentarz 26 sierpnia 2016 przez niezalogowany

Ja instaluję poleceniem hp-setup numer.ip.drukarki

Dzięki temu mi pomogłeś! Spróbowałem tak i wtedy plik ppd był już wpisany. Dzięki! I jeszcze filmik ;)

https://www.dropbox.com/s/8f5iewiw1ukujue/filmhp1.mp4?dl=0

komentarz 26 sierpnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ciesze się że wszystko działa jak należy.

Czym nagrywałeś film?
komentarz 26 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Masz u mnie plus :)
1
komentarz 26 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Nagrywałem Simple Screen Recorder. I masz racje Open Office to przeżytek od dziś używam LibreOffice
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Czegoś brakuje.W synapticu(debian) znalałem w nazwie cups i opis poniżej.Może Ci się przyda?

Common UNIX Printing System (CUPS(tm)) jest systemem drukowania i ogólnym
zamiennikiem dla lpd i jemu podobnych. Obsługuje Internetowy Protokół
Drukowania (ang. Internet Printing Protocol (IPP)) i posiada swój własny
model sterownika filtru do obsługi różnych typów dokumentów.

Pakiet zawiera narzędzia do generowania i obróbki plików PPD.
komentarz 26 sierpnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Tak CUPS może być pomocny. Sam CUPS przy tej drukarce nie wystarczy ale w połączeniu z hplip może da radę.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 494 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 3,670 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez soureme Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 7,658 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Api Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...