• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JS - framework do pisania aplikacji na desktopy

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
3,361 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2016 w JavaScript przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Cześć,

Potrzebuję porady odnośnie wyboru technologii. Zgłębiam coraz to głębsze tajniki JS-a, wiem że można za jego pomocą pisać aplikacje na urządzenia mobilne (Apache Cordova), a co wykorzystać na desktopy? Wiem, że tego trochę jest, ale co waszym zdaniem jest fajne i warto byłoby się tym zainteresować.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
wybrane 25 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela
 
Najlepsza

Są tak po prawdzie tylko 2 projekty, którymi wypada się zainteresować:

  • Electron – silnik Atoma. Na chwilę obecną najszybciej rozwijający się projekt tego typu. Główny trzon aplikacji stanowi node'owy plik JS.
  • nw.js – pierwszy projekt tego typu. Wcześniej zwał się node-webkit, ale później Chromium przeszło na Blinka i nazwa się zrobiła mocno anachroniczna ;) Ten projekt wydaje się bardziej low-levelowy niż Electron, ale nie pasuje mi w nim odwrotna filozofia niż w Electronie: że główną rolę odgrywa okno (a więc GUI, nie logika).

Z obydwu korzystałem swego czasu i muszę powiedzieć, że Electron jest o wiele przyjaźniejszy. Niemniej przy nw.js ma się silniejsze wrażenie profesjonalności ;)

+1 głos
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
+1 głos
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Ja aktualnie piszę dużą aplikację desktopową w Electronie. Jakbyś miał jakieś konkretne pytania to wal :)
2
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Miała. Gdybym za każde wzięcie mnie za faceta dostała 5 złotych, to byłabym już bogata.
komentarz 25 sierpnia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Wybacz mi ten afront.
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Wiesz, spoko, na pewno się zgłoszę w razie problemów
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Visual studnio ma opcje programowania pod windowsa w JS to się chyba z UWP wywodzi (uniwersal windows platform)
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
A to nie Microsoftowy TypeScript?
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Windows jest akurat poboczny wobec moich zainteresowań. Multiplatformowość jest chyba obecnie must have
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Imponujesz mi heart

komentarz 25 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Czemu ^^ ?
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Windows jest akurat poboczny

Multiplatformowość  

laugh 

komentarz 25 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)

Nie korzystam z Windowsa, a apka się przyda również mnie :). Spokojnie, wystawię code review i UX/ UI testy na forum laugh

0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Ok, a w czym jest lepszy, ciekawszy od electrona?
2
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

W absolutnie niczym:

Deprecation Notice

AppJS project has not been actively developed for a few years. Please check out NW.js or Electron instead.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 349 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2016 w PHP przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 314 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 364 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2019 w C i C++ przez kondziop6 Nowicjusz (160 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...