• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wywiad z zawodowym programistą

Object Storage Arubacloud
+35 głosów
1,679 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kvminsky Nowicjusz (220 p.)
edycja 22 sierpnia 2016 przez kvminsky
Witam,
Tak jak w temacie, w szkole kazali nam zrobić mały wywiad z osobą, która zajmuje się naszym wymarzonym zawodem, ja wybrałem zawód programisty :)
Z tego względu że nie mam w gronie najbliższych takiej osoby postanowiłem spróbować na forach. Proszę żeby na pytania odpowiedzieli tylko programiści :) Wiem że odpowiedzi na te pytania mógłbym znaleźć gdzieś w internecie ale chciałbym żeby to była pełna wypowiedź jednej osoby.
Z góry bardzo dziękuje! :)

1. Jaka była droga do Pana/Pani kariery?
2. Jakie stanowisko/jaką funkcje Pan/Pani pełni?
3. Dlaczego wybrałeś/aś tę prace?
4. Jakie umiejętności potrzebne są do tego zawodu?
5. Czy podoba Ci się twoja praca, i co jest w niej fajnego?
6. A czego nie lubisz w swojej pracy?
7. Jak wygląda twój dzień pracy?
8. Czy praca programisty jest trudna? Jeśli tak, to co jest w niej trudnego?
9. Czy studia informatyczne mocno pomagają w znalezieniu pracy jako programista?
10. Co radziłbyś/radziłabyś młodym osobom,które dopiero zaczynają naukę programowania?
11. Najciekawsza/y rzecz/projekt, która/y musiałeś/aś zrobić?
12. Najtrudniejsza/y rzecz/projekt, która/y musiałeś/aś zrobić?
13. W jakim języku programujesz?

14. Czy trudno było znaleźć prace?

Jest to dla mnie bardzo ważne. Jeszcze raz z góry dziękuje, pozdrawiam! :)
7
komentarz 22 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Łapki w górę idą ale wszyscy zbyt skromni by się wypowiedzieć :D Napisz do Comandeer'a sądzę że on będzie najodpowiedniejszą osobą do takiego wywiadu ;)
komentarz 22 sierpnia 2016 przez kvminsky Nowicjusz (220 p.)
Mam czas z pracą do końca tygodnia więc poczekam jeszcze troche, może ktoś odpowie. Jeśli nie to spróbuje napisać do Comandeer'a :)
komentarz 22 sierpnia 2016 przez niezalogowany
dla tego komentarzu kliknalem na ten post, cos przeczuwalem
1
komentarz 24 sierpnia 2016 przez Lazy Mouse Początkujący (460 p.)
szkoła? teraz?
komentarz 30 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)

@kvminsky, lepszym pomysłem mogłoby być stworzenie ankiety google

Pewnie niektórzy (może nawet większość) nie chcą być porównywani i akurat ci którzy trafili na ten post, to ci "niektórzy"

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 lipca 2017 przez kordix Gaduła (3,910 p.)
Sory za odkopywanie takiego tematu. Sam właśnie chciałem zadać podobne pytanie. 27 głosów na plus i zero odpowiedzi? Są tu w ogóle jacyś programiści, którzy mogą się podzielić zawodowym doświadczeniem?
komentarz 28 lipca 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Serio, troche dziwne :D Co tu sie dzieje.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 581 wizyt
pytanie zadane 4 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ryszard Petro Początkujący (300 p.)
–3 głosów
0 odpowiedzi 420 wizyt
+4 głosów
4 odpowiedzi 466 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2018 w Offtop przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...