• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer po włączeniu nie pokazuje obrazu.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,232 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Warcin Mójcik Użytkownik (730 p.)
Komputer po gruntownym czyszczeniu nie wyświetla obrazu. Głośniczek nie wydaje odgłosów, dyski działają jak i cała reszta wiatraków. Podłączaliśmy komputer to innego zasilacza też to samo, karta graficzna też to samo, kabel i monitor też to samo, wyciąganie ramu też to samo. Jedyne czego nie możemy sprawdzić to procesora.

Rano Komputer działa normalnie .

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
wybrane 22 sierpnia 2016 przez Warcin Mójcik
 
Najlepsza

Komputer po gruntownym czyszczeniu nie wyświetla obrazu.

Czyszczeniu... czyli? Mówisz o czyszczeniu komputera w środku, czy mówisz o czyszczeniu systemu?

Dziwne. Mój znajomy kiedyś wpadł na pomysł aby komputer po paru latach od środka wyczyścić i odkurzyć i miał to samo. Okazało się, że trzeba było kupić nową kartę graficzną. Komputer normalnie startował ale monitor nie chciał się włączyć.

komentarz 20 sierpnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Może to ładunki elektrostatyczne? Tak się dzieje, jak się używa odkurzacza...
komentarz 20 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Demon odkurzacz,na wdechu czy wydechu? ;)A to ci dopiero :)

Zażartowałem,nie polecam tego demona,jeśli nie wie się co się robi.

Nie polecam,bywam w opozycji do wszelakich "czego nie wolno",to kręci i prowokuje.

Dla jasności,eksperymenty przeprowadzam na własnym sprzęcie lub na własną odpowiedzialność.Ale nie róbcie tego w domu.To jak golenie się brzytwą.

Zakazana "transformatorówka" przy wymianie kondensatorów jest skuteczna.Ale nie róbcie tego w domu :)

Pozdrawiam :)
komentarz 21 sierpnia 2016 przez Warcin Mójcik Użytkownik (730 p.)
Chodzi mi o czyszczenie środka obudowy. System nie był ruszany. Było ogarniane odkurzaczem. Karta graficzna jest 100% sprawna. Z kolegą obstawiam na Płytę główną albo procek, bo tylko tych komponentów nie mogliśmy sprawdzić.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Skoro możliwości diagnostycznych(w warunkach domowych) brak.Proponuję zabrać płytę z procesorem do najbliższego serwisu.Myślę że taką diagnostykę przeprowadzą Ci od ręki.

Możesz jeszcze sprawdzić RAM-y na innym kompie.Niewykluczone że padły.

To chyba tyle co mogę jeszcze doradzić.

Przyczyną uszkodzenia mógł być,jak to zażartowałem "Demon odkurzacz" a właściwie ładunki elektrostatyczne na rurze odkurzacza.Jak wcześniej zasugerował kolega Patrycjerz.

Pozdrawiam :)
komentarz 22 sierpnia 2016 przez Warcin Mójcik Użytkownik (730 p.)
Płyta :P Więc pewnie przez odkurzacz.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Było ogarniane odkurzaczem.

Czemu ja to wiedziałem... ;D

Polecam na następny raz sprężone powietrze, o czym mój kolega zdążył się już przekonać ;)

komentarz 22 sierpnia 2016 przez Warcin Mójcik Użytkownik (730 p.)
Te sprężone powietrze w puszce tylko powierzchowny kurz ściągnie. A i tak jak palcem przejedziesz jest brudne. Coś jeszcze dodatkowo można zrobić?
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Jak wyglądają kondensatory na płycie głównej? Nie ma wybrzuszeń?
komentarz 21 sierpnia 2016 przez Warcin Mójcik Użytkownik (730 p.)
Kondensatory są normalne.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)

Stawiam na płytę główną. Procki bardzo rzadko padają, chyba że je spalisz. 

0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.

Wyciągnij baterię BIOS,sprawdź napięcie,powinno być 3V lub ok.3V.Zrób reset BIOS_u

Wyczyść styki pamięci.Kawałek kartki do drukarki działa jak delikatny papier ścierny :)

Wyczyść sloty pamięci,delikatnie.Jakimś spirytusem izopropylowym.Niech odparuje

To samo z zestykami karty graficznej.

Sprawdź czy wszystko dobrze podłączyłeś.Zdarza się że o czymś się zapomina (ta mała "kostka"z zasilacza)

Nie panikuj ;)

Daj znać.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez Warcin Mójcik Użytkownik (730 p.)
Reset biosu był i nadal to samo, czyszczenie kartką papieru slotów również nic.Dobrze jest wszystko podłączone. Było patrzone X razy :P

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 3,721 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,319 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 223 wizyt
pytanie zadane 10 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...