• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z płytą GA G41MT S 2PT ver 1.1

Object Storage Arubacloud
0 głosów
280 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Pietras93 Nowicjusz (120 p.)

Witam !

Po długim oczekiwaniu, przyszedł czas na ulepszenie swojego komputera.

Do swojej płyty głównej Gigabyte G41MT-S2PT rev1.1

Dokupiłem 2x 4GB ram (G.SKILL DDR3 1333 CL9)

Jednak się rozczarowałem, po włożeniu Ram komputer pika jak opetany.

Przeszukałem wiele for, stron. Nie znalazłem rozwiązania.

W informacjach płyty jest informacja, ze płyta daje radę uciągnąć 8GB ram które właśnie chciałem mieć.

Nie wiem już co zrobić proszę o pomoc.

 

Strona specyfikacji płyty głównej:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g41mt-s2ptrev_11

 

komentarz 19 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Źle włożyłeś ram (sprawdź dokładnie czy jest dociśniety, zatrzaśniety, stoi prosto itd) albo po prostu dostałeś uszkodzony i musisz go zwrócić. Raczej obstawiam pierwszą opcje.

Btw: daj sobie spokój z tym formatowaniem tekstu, nie ułatwia czytania :P
komentarz 19 sierpnia 2016 przez Pietras93 Nowicjusz (120 p.)
Ram wkładany był wiele razy, sprawdzany na innym komputerze i działa
komentarz 19 sierpnia 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
A spróbuj włożyć do kompa w którym ci ten ram nie chodzi inny ram. Mozliwe ,że coś jest ze slotami na płycie albo coś do nich wpadło (mały paproch, cokolwiek..). Możesz też spróbować poprzekładać kości między slotami (nawet jeśli są tylko dwa - nie wiem - to zamienić miejscami).
komentarz 19 sierpnia 2016 przez Pietras93 Nowicjusz (120 p.)
Stary ram śmiga ale to jest tylko 2 gb, chodzi mi tylko o to żeby działało to 8gb. Lubię grać na komputerze i nawet jak bym dorzucił kolejne 2 gb do starego ramu. Wyjdzie mi 4 wiec na te czasy to mało
komentarz 19 sierpnia 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Jesli zrobiles, wszystko co ci podsunąłem, to nie mam już pomysłów. Powinieneś spytać sie na forum zajmującym się bardziej sprzętem niż programowaniem. Np. na forum cd action albo itpc
0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
edycja 19 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta
Jakie CPU ? Wkładałeś po jednej kości, jeśli tak to jakie są tego rezultaty ?
komentarz 19 sierpnia 2016 przez Pietras93 Nowicjusz (120 p.)
edycja 20 sierpnia 2016 przez Pietras93
Intel core 2x 2.6 dokładniej nie pamiętam, bo jestem w pracy. Przekładałem kości ba różne sposoby, nawet próbowałem włożyć jedną ze starą. Efekt ten sam. Jedyne co teraz mogę zrobić to, chyba wymienić płytę główną na lepszą.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 483 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez berbeluh Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 338 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 70 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w Nasze projekty przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...