• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wirusy i psikusy, czy to aż tak proste

Object Storage Arubacloud
0 głosów
309 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2016 w Offtop przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Witam, Ostatnio będąc na lekcjach informatyki trochę mi się nudził i czytałem o blikach .bat... Z tego co wyczytałem, dzięki komendą z konsoli da się stworzyć wirusa lub zrobić psikusa, tak jak np. Wylaczenie calego serwera szkolnego, wyłączenie komputera itd... Czy nie jeat to jakoś groźne, mam na myśli wiedzę, bo można znaleźć poradniki do tworzenia takich czynności czy same komendy i się ich nauczyć... Jak są skutki takiej zabawy? Oprócz zmian czy zniszczeń ofiary...? Miłego wieczorku :)
8
komentarz 18 sierpnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)

( ͡° ͜ʖ ͡°)

komentarz 18 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Ten gość na pewno nie używał plików bat.
1
komentarz 18 sierpnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ten gosc był typowym złodziejem, więc raczej używał robaków

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
Witaj, w jaki sposób wiedza może być groźna? :V Wyrządzenie szkód typu usuwanie plików, przechwytywanie prywatnych danych podlega karze jak każde inne przestępstwo. Ale spokojnie za samą wiedzę nikt Ci nic nie zrobi, jeżeli o to pytasz.
+2 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Nie nie... nie pliki Bat. Kiedyś też się tym bawiłem, dodawałem shutdown do autostartu i byłem geniuszem zła. Szkoda czasu na takie głupoty. Jeżeli myślisz o czymś bardziej ambitnym to...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 242 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez polandonion Mądrala (7,040 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,530 wizyt
pytanie zadane 30 września 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 623 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w C i C++ przez Michał_Warmuz Mądrala (5,830 p.)

92,566 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...