• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dział Offtop

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
379 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2016 w Offtop przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Witam,ostatnio bywam dosyć często na forum i widzę pytania które nie dotyczą programowania i zostają blokowane.Ostatnie pytanie które zwróciło moją uwago było pytanie "Jaką macie fryzurę " czy coś w tym stylu ja sam byłem przeciw zadawania takich pytań na forum pasja informatyki lecz przemyślałem to i nie wiem co może a co nie być pisane na dziale Offtop proszę mi o wyjaśnienie tego albo dojdźmy wkońcu do wniosku :)

2 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
wybrane 18 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek
 
Najlepsza

Sam nie udzieliłbym się w temacie "Jaką macie fryzurę", bo nie mam takiej potrzeby [wgl nie mam potrzeby chwalić się czymkolwiek.]. Ale chyba dział offtop został po to stworzony.
Argumentowanie, że jest to forum dotyczące informatyki jest według mnie głupie. Wystarczy spojrzeć na prawą stronę strony. "Luźniejsze dyskusje", a w tym taki temat jak "Sport i zdrowie", "Heheszki". "Muzyka" i "Filmy i seriale" można łatwo podciągnąć do tematu informatyki, ale sport chyba już ciężej.
#ProTip: Jak ktoś nie chce widzieć offtopowych pytań to może skorzystać z wyszukiwania po kategorii.

Następnym "problemem" tych offtopowych tematów jest nabijanie sobie punktów.
Czy naprawdę kogoś boli, że ktoś sobie nabije tysiąc czy też dziesięć tysięcy punktów?
Jeżeli komuś poprawia to samopoczucie, to niech sobie nabija te punkty, nawet mogę mu oddać parę swoich. Mi one nie są potrzebne.
I tutaj chciałbym też wspomnieć początki forum. Punkty miały być "dodatkowym challangem, żeby się nie nudzić".
Nie pomagam innym osobą, bo chce mieć więcej punktów, a robię to z innych powodów.
Z tego co wiem, to o nic nie walczymy, nabijając sobie punkty. Jedyne co z tego mamy to nasz nick w rankingu.
Z tego co widzę, w rankingu, na najwyższych pozycjach znajdują się osoby, które faktycznie pomagają, a nie "spamują pytaniami/odpowiedziami". Więc chyba nie ma o co się martwić, w temacie nabijania punktów w offtopowych tematach.

2
komentarz 17 sierpnia 2016 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)
Osoby z niskim poczuciem własnej wartości próbują na różne sposoby podbudować własne ego. Przykładem mogą być komentarze na YouTube typu: "Kto ogląda w styczniu". Takie komentarze z niewiadomych mi względów bardzo szybko zyskują sporą ilość lajków i dlatego nastąpiła ich plaga. Ludzie odliczają te miesiące, aby liczba łapek pod komentarzem ich w jakiś sposób dowartościowała.

Na socjologii się nie znam, więc nie potrafię wytłumaczyć takich zachowań, ale może to jedyny sposób, aby ci ludzie poczuli się choć przez chwilę "ważniejsi" w swoim smutnym, monotonnym życiu :P
Fajna odpowiedź, pozdrawiam :-)
1
komentarz 18 sierpnia 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Także nie znam się na socjologii, więc jak to przystało - nie znam się to się wypowiem.
No i przy okazji sobie nabije parę punktów ;)

Wydaję mi się, że osoby, które piszą wspomniane komentarze na youtube, po prostu chcą przynależeć do jakiejś grupy. Czy to mniejszej, czy większej grupy. Fajne spostrzeżenie.

Ale jeżeli mam już patrzeć na sam przykład yt, to stało się po prostu memem i według mnie całkiem spoko memem.
Dlaczego zyskują szybko na popularności? Ponieważ wyskakują jako pierwsze w sekcji komentarzy. Po drugie, jest to proste i krótkie sformułowanie "Oglądasz w 2k16. Polajkuj."
Myślisz, że osoby, po napisaniu takiego komentarza naprawdę patrzą co jakiś czas [Lub chociaż raz] na liczbę lajków? Mam na myśli miejsca, w których nie masz łatwego dostępu do ilości lajków, które dostałeś. Np. youtube, nie dostajesz powiadomienia za każdym razem, gdy dostaniesz lajka. Facebook i to forum odpada. Bo dostajesz powiadomienie o tym, że ktoś polubił twój post i jest ono dostępne w bardzo łatwy sposób.
2
komentarz 18 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Witam wszystkich :)Ivan podoba mi się Twoja wypowiedź.

Coś od siebie.

Offtop,luźne rozmowy,pozornie bez sensu są ludziom potrzebne.Może z fryzurami trochę za luźne :)W tym temacie bym się nie wypowiedział ,golę się na łyso.Więc trudno by było na forum chwalić się grzywką :)

Przez takie luźniejsze tematy ludzie poznają się lepiej.

Z przymrużeniem oka pozdrawiam.O więcej luzu proszę,offtop to offtop :)

O punktach jakoś nie myślę "plusuję ludzi",minusów nie daję.Bo po co?.Pytań nie zadaję,uczę się na pytaniach zadanych przez innych.Wolę odpowiedzieć i pomóc na miarę swoich umiejętności i wiedzy.Nie zawsze skutecznie.Wychodzę z założenia że kilka różnych podpowiedzi pozwala wybrać właściwą opcję rozwiązania problemu.

Przepraszam,musiałem się trochę wygadać :)
1
komentarz 18 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Fajnie, że ktoś też rozumie, że offtop to offtop i o to w nim właśnie chodzi, że się zadaje różnorodne pytania, a nie, że ma ból dupy o to, że ktoś sobie zadał pytanko typu "Jaką macie fryzurę?" ;) Znaczy się, takie pytanie i tak jest głupie, bo takie coś to się raczej zadaje na zapytaj.onet.pl, no ale chodzi po prostu o różne pytania poza tematem (czyli offtop właśnie).
komentarz 18 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
To panowie jak to rozumiemy pozwalamy na zadawanie pytań ?
2
komentarz 18 sierpnia 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Moderatorem nie jestem.
Ale jeżeli chodzi o moje zdanie to jak najbardziej pozwalam :)
komentarz 18 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Ja też teraz tak sobie myślę że fajnie by było jak by się takie pytania pojawiały każdy może sobie wybrać jakiś dział jak nie chce czytać takich pytań ale też uważam że jedna osoba mogła by zadać 2 takie pytania w tygodniu bo to potem będzie głupie jak jedna osoba zada 10 pytań w tygodniu o jakiś fryzurach czy o sporcie popierał by później je usuwanie.Chciałby żeby te forum zrobiło się bardziej luźne programiści nie siedzą tylko 24/7 przed komputerem :)
+5 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ja również nie rozumiem, dlaczego pytania z offtopu są zamykane lub negatywnie oceniane.

Według mnie powinno się zamykać dane pytanie tylko wtedy, kiedy temat został wyczerpany lub rażąco narusza nasz Regulamin bądź netykietę - i to bez względu na kategorię. A dział offtop jest właśnie po to, żeby offtopować - czyli rozmawiać na tematy niezwiązane z głównym kierunkiem tematycznym Forum.

Być może należałoby rozważyć wyłączenie liczenia punktacji z działu offtop - takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane na innych forach. Trzeba się będzie naradzić z Administracją w tym kierunku. :)

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 4,704 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 679 wizyt
+3 głosów
8 odpowiedzi 348 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2020 w Offtop przez niezalogowany

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...