• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Joomla] Tworzenie szablonu. Czy używać frameworków?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
343 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w Systemy CMS przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Witam,

Mam doświadczenie z tworzeniem lay pod wordpressa i korzystałem zazwyczaj z frameworka gantry5. Pod joomle tak samo jest gantry5, ale razi mnie to w tym, że muszę nadpisywać style defaultowej templatki co zabiera dużo czasu. Czy korzystanie z tego typu frameworku pod joomle jest praktyczne? Podobno Joomla ma łatwość definiowania szablonów. Pytam ludzi z doświadczeniem tworzenia szablonów pod te cmsy. Jeżeli macie jakiś wartościowy tutorial to też poproszę :)
komentarz 16 sierpnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
OFFTOP: Właśnie, jak ten Gantry? :D
komentarz 16 sierpnia 2016 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Ogólnie bardzo dobry framework, ale nie wiem czy jego używanie, a szczególnie pod joomle mija się z celem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2016 przez Jan Zantos Użytkownik (700 p.)
Właśnie robię pod 3.5 z użyciem Bootstrapa. Uznałem, że znajomość Bootstrapa będzie bardziej przyszłościowa, bo strony robi się szybko i wyglądają ładnie. W połączeniu z cms jest różnie;) ale robię i mam zamiar skończyć:)

Mam nadzieję, że to będzie pomocne.
komentarz 16 sierpnia 2016 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Bootstrapa też używam, ale nie chodziło mi o framework CSS, tylko o framework ułatwiający pracę z cmsem
komentarz 16 sierpnia 2016 przez Jan Zantos Użytkownik (700 p.)
Ok, nie zrozumiałem. Widzisz, rzecz w tym, że dla mnie, te frameworki pod dany cms lub nawet pod kilka ten sam?, są trochę nie na rękę. Czy korzyści z używania są naprawdę warte czasu poświęconego na naukę takich rozwiązań? Nie przesądzam, nie wyrokuję tylko po doświadczeniach z jednym pod Wordpressa mam mieszane uczucia. Daj znać na co się zdecydowałeś. Pozdro

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 467 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2016 w Systemy CMS przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 430 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2016 w Systemy CMS przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 87 wizyt
pytanie zadane 8 września 2016 w PHP przez michal Mądrala (5,560 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...