• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wstawić bazę danych na stonę internetową WordPress?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,672 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez leccore Nowicjusz (120 p.)
Witam,

potrzebuję pomocy z utworzeniem bazy danych na mojej stronie www, która jest na WordPressie.

Baza danych ma się składać z jednej tabeli oraz kilkunastu kolumn i wierszy, chciałbym również aby była możliwość dodawania nowych kolumn dla użytkowników - po zalogowaniu się. Próbowałem zrobić to w phpmyadmin, ale nie wiem jak wstawić to później na stronę.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam:)
komentarz 16 sierpnia 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Pisz dokładniej o co Ci chodzi. Chcesz stworzyć baze danych, to rozumiem, ale o co chodzi Ci "wstawieniem jej na strone"? Jeżeli chcesz ją zaimportować, to tutaj masz link do poradnika:

https://dev.mysql.com/doc/workbench/en/wb-admin-export-import.html
komentarz 16 sierpnia 2016 przez leccore Nowicjusz (120 p.)
Chcę zrobić bazę danych z możliwością dodawania kolejnych wpisów z poziomu przeglądarki po zalogowaniu się loginem i hasłem (login i hasło tylko do bazy). Przeglądanie bazy ma być ogólnie dostępne dla wszystkich odwiedzających stronę. Strona www jest oparta na WordPress.
komentarz 25 kwietnia 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Przeciez masz interfejs gotowy?

Imo,mozesz wklepac wlasna implementacje klienta bazy danych. Ale czy naprawde to potrzebujesz

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2016 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)

Na etapie tworzenia aplikacji tworzysz bazę w np. XAMPP'ie (localhost/phpmyadmin).

Gdy chcesz wstawić bazę na serwer to w phpmyadmin (na kompie) klikasz na bazę, wchodzisz w zakładkę export, a tam klikasz wykonaj. Powinien pobrać Ci się plik.

No to teraz logujesz się do phpmyadmin na serwerze, wchodzisz w zakładkę import, wybierz plik (wybierasz ten co pobrałeś) i wykonaj.

Podejrzewam jednak, że być może nie będziesz wiedział jak wejść do phpmyadmin na serwerze (trudno wywnioskować z pytania ;)). Przy rejestracji dostałeś hasła do dwóch paneli (klienta i admina). Musisz zalogować się do tego drugiego i tam powinieneś znaleźć phpmyadmin :)

komentarz 16 sierpnia 2016 przez leccore Nowicjusz (120 p.)
Dziekuje za wytłumaczenie, nie mogę w panelu administratora (tam gdzie tworzę strone, wpisy itp) znaleźć phpmyadmin. Gdzie to może się znajdować?

I drugie pytanie jeśli już stworzę taką bazę i zaimportuje ją na serwer to chciałbym, żeby każda osoba, która wejdzie w bazę danych mogła ją przeglądać, a kilka osób żeby miało dostęp do dodawania kolejnych wpisów w tabeli po zalogowaniu się loginem i hasłem
komentarz 17 sierpnia 2016 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
A w jakiej firmie masz hosting?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 148 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez SkymaxPlay Użytkownik (720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,428 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 752 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...