• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wstawić bazę danych na stonę internetową WordPress?

0 głosów
90 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez użytkownika leccore Nowicjusz (120 punkty)
Witam,

potrzebuję pomocy z utworzeniem bazy danych na mojej stronie www, która jest na WordPressie.

Baza danych ma się składać z jednej tabeli oraz kilkunastu kolumn i wierszy, chciałbym również aby była możliwość dodawania nowych kolumn dla użytkowników - po zalogowaniu się. Próbowałem zrobić to w phpmyadmin, ale nie wiem jak wstawić to później na stronę.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam:)
komentarz 16 sierpnia 2016 przez użytkownika Vento Stary wyjadacz (13,270 punkty)
Pisz dokładniej o co Ci chodzi. Chcesz stworzyć baze danych, to rozumiem, ale o co chodzi Ci "wstawieniem jej na strone"? Jeżeli chcesz ją zaimportować, to tutaj masz link do poradnika:

https://dev.mysql.com/doc/workbench/en/wb-admin-export-import.html
komentarz 16 sierpnia 2016 przez użytkownika leccore Nowicjusz (120 punkty)
Chcę zrobić bazę danych z możliwością dodawania kolejnych wpisów z poziomu przeglądarki po zalogowaniu się loginem i hasłem (login i hasło tylko do bazy). Przeglądanie bazy ma być ogólnie dostępne dla wszystkich odwiedzających stronę. Strona www jest oparta na WordPress.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2016 przez użytkownika Filip31411 Mądrala (5,850 punkty)

Na etapie tworzenia aplikacji tworzysz bazę w np. XAMPP'ie (localhost/phpmyadmin).

Gdy chcesz wstawić bazę na serwer to w phpmyadmin (na kompie) klikasz na bazę, wchodzisz w zakładkę export, a tam klikasz wykonaj. Powinien pobrać Ci się plik.

No to teraz logujesz się do phpmyadmin na serwerze, wchodzisz w zakładkę import, wybierz plik (wybierasz ten co pobrałeś) i wykonaj.

Podejrzewam jednak, że być może nie będziesz wiedział jak wejść do phpmyadmin na serwerze (trudno wywnioskować z pytania ;)). Przy rejestracji dostałeś hasła do dwóch paneli (klienta i admina). Musisz zalogować się do tego drugiego i tam powinieneś znaleźć phpmyadmin :)

komentarz 16 sierpnia 2016 przez użytkownika leccore Nowicjusz (120 punkty)
Dziekuje za wytłumaczenie, nie mogę w panelu administratora (tam gdzie tworzę strone, wpisy itp) znaleźć phpmyadmin. Gdzie to może się znajdować?

I drugie pytanie jeśli już stworzę taką bazę i zaimportuje ją na serwer to chciałbym, żeby każda osoba, która wejdzie w bazę danych mogła ją przeglądać, a kilka osób żeby miało dostęp do dodawania kolejnych wpisów w tabeli po zalogowaniu się loginem i hasłem
komentarz 17 sierpnia 2016 przez użytkownika Filip31411 Mądrala (5,850 punkty)
A w jakiej firmie masz hosting?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 52 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w SQL, bazy danych przez użytkownika rafal1997 Bywalec (2,070 punkty)
0 głosów
3 odpowiedzi 55 wizyt
...