• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Mój bios nauczył się śpiewać D:

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
554 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
zamknięte 21 stycznia 2017 przez pewolt

Witam

Ostatnio z nie wiadomych mi przyczyn przy uruchomieniu 6-7 letniego laptopa acer extensa 5630ez, bios zaczyna wydawać sygnały. Co dziwniejsze dzieje się tak tylko gdy komputer był przez kilka godzin wyłączony. Jeszcze dziwniejszym faktem jest to ze system normalnie się uruchamia, a dźwięki za każdym razem są inne.

Nagrałem 3 utwory mojego biosu z 3 dni: symfonia biosu (!NY0rRXxaHxLOcmuarpm-CJ1_t2eXjM6lvD8pG8miMa4)

Co może być powodem tej symfonii i jak to naprawić?

Przepraszam link przez chwile nie działał D:

komentarz zamknięcia: Wymiana zasilacza rozwiązała problem
komentarz 8 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Daj mu się po prostu wyszaleć trochę... ;)

Nie działa audio.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Dziwne mi działa :/
komentarz 8 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

To access this folder/file, you will need its Decryption key If you do not have the key, contact the creator of the link.

komentarz 8 sierpnia 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)

dobrze skopiowałeś klucz?

zobacz ten link

komentarz 8 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Haha, sztuczna inteligencja. Komputer chce z tobą rozmawiać poprzez alfabet Morse'a :D
1
komentarz 8 sierpnia 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Szkoda że nawet nie wiem o co mi chodzi. Może on chce mnie opie*** za to co z nim robię na co dzień :D

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
wybrane 11 sierpnia 2016 przez pewolt
 
Najlepsza
Cześć.Przyznam że bardzo ciekawe.Wysłuchałem te trzy odcinki,kilka razy :)

Spojrzałem na to z innej strony.W laptopie masz układ odpowiedzialny za dźwięk plus wzmacniacz małej częstotliwości innymi słowy to co odpowiada za dźwięk w głośnikach laptopa,słuchawkach.

Istnieje w elektronice coś takiego jak "przesłuchy"między ścieżkami,zimne luty z masy,wilgoć (laptop już ma swój wiek) uruchomiłeś go po długim jego "leżakowaniu"?

Czy ktoś słyszał przez swoje głośniki charakterystyczny terkot kiedy dzwoni telefon komórkowy?

Coś podobnego dzieje się wewnątrz Twojego lapka.Laptop to jeden wielki generator sygnałów (taktowanie...taktowanie,dzielniki częstotliwości,kondensatory,cewki,ceweczki) ;)

Co można zrobić?Teoretyzuję.

Zdemontować i pięknie go wyczyścić z kurzu na samym początku.Dowiedzieć się czy nie był kiedyś zalany płynem.

Koniec tego teoretyzowania.

Wydaje mi się to jednak lepsze o teorii,że złapałeś kontakt z kosmitami :)

Pozdrawiam :)
komentarz 8 sierpnia 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)

uruchomiłeś go po długim jego "leżakowaniu"?

 Nie, codziennie z niego korzystam.

Czy ktoś słyszał przez swoje głośniki charakterystyczny terkot kiedy dzwoni telefon komórkowy?

Też nie.


Zdemontować i pięknie go wyczyścić z kurzu na samym początku.Dowiedzieć się czy nie był kiedyś zalany płynem.

Cóż, nie był porządnie czyszczony od 2-3 miesięcy. Co miesiąc czyszczę tylko wiatrak.

Wydaje mi się to jednak lepsze o teorii,że złapałeś kontakt z kosmitami :)

Wole mieć kontakt z kosmitami niż męczyć się z tym starym złomem. :D

komentarz 8 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Proponuję żebyś się trochę pomęczył.Nie wiadomo jak są nastawieni(kosmici) :)

Wyciągnij z lapka dysk,włącz lapka i wystartuj na nim Linuksa z pena i rób nasłuch.

Jeśli będzie cisza,wykonaj testy kilka razy.

Zawsze to jakiś krok do przodu w diagnostyce.Przyznaję że pierwszy raz się z tym spotykam.Warto rozwiązać tę zagadkę.Tym bardziej że nie wymaga ona jakiś super nakładów czasowych.

Wysil się,rozwiąż zagadkęsmiley

komentarz 10 sierpnia 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Wyciągnięcie dysku i wystartowanie linuxa mint z usb nie pomogło, komp nadal piszczy. Dowiedziałem się tylko że 3 śrub do obudowy dysku mi nie dali D:
komentarz 10 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Hmm.Zdaję sobie sprawę że to błądzenie po omacku w ciemnościach.

Chodzi o to, by bez zbytniej ingerencji w laptopa(demontaż) w warunkach domowych rozwiązać ten problem.

Jeśli masz chęć i determinację to.

Wyciągnij akumulator włącz laptopa tylko na zasilaczu.

Pytanie.Czy te sygnały pojawiają się w każdym miejscu,czy tylko w tym jednym gdzie go podłączasz?

Później pozostaje tylko zanieść sprzęt do serwisu w którym był.Przedstawić problem oraz zapytać ile chcą kasy z usunięcie tego "kontaktu z kosmitami",przy okazji oddają Ci brakujące śrubki :)

Jeśli jeszcze coś będę miał w temacie dam znać.Bo na razie pomysłów brak :)

Pozdrawiam :)
komentarz 11 sierpnia 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Baterii już od dawna nie ma. Od 3-2 lat jest tylko podłączony do zasilacza.

Sygnały pojawiają się wszędzie D:

Nie będę go oddawał do serwisu. Widzę że jego czas już nadszedł. Przesiądę się po prostu na nowszego lapka z i7 :D
komentarz 11 sierpnia 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Albo jeżeli to możliwe to przerobie głośniczek dodając mu przełącznik 2 stanowy z rezystorem ;p
komentarz 11 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 11 sierpnia 2016 przez marko
Cześć.

Nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań.Usuwanie skutku nie przyczyny.

Nie udało się "bezinwazyjnie",czyli bez demontażu laptopa.

Przeróbka wymaga jednak demontażu.Jeśli Ci nie zależy na laptopie to możesz sobie pozwolić na "eksperymenty" :)

Rozpocznij je dopiero jeśli kupisz nowy laptop.

Bo wiesz...na razie masz na czym pracować :)

I jeszcze coś.Proponuję zostawić laptopa "w spokoju" A temat pozostawić otwarty(nierozwiązany)

Dlaczego?Być może za jakiś czas znajdzie się ktoś(wśród pasjonatów),kto zna przyczynę i miał ten sam problem.Na tą chwilę trzeba pogodzić się z porażką :)

Pozdrawiam.
komentarz 11 sierpnia 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Mam 3 komputery wiec mam na czym pracować. Tylko że musiał bym dane przenosić, a jakoś wielkiej chęci do tego nie mam.

No ale dzięki za pomoc :3
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Sprawdzałeś co te sygnały mogą oznaczać?

http://www.computerhope.com/beep.htm
komentarz 8 sierpnia 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Sprawdzałem ale niektórych nie umiem odszyfrować
1
komentarz 8 sierpnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
No fakt, mi to przypomina jakieś sonary w łodzi podwodnej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
komentarz 8 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Może to alfabet Morse'a...
komentarz 8 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
kubaapk.Dobrze gdybyś miał rację że chodzi o zdekodowanie tych sygnałów według tego co przedstawia twój link do strony.Zauważ że nie ma ciągu powtarzającej się "informacji".Te sygnały pojawiają się losowo,nie zauważyłem powtarzającej się sekwencji.Jak dla mnie za szybko następują,trudno zliczyć i czegoś się doszukać :)

Pozdrawiam.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
— — • • — •     • — • •    • — •
1
komentarz 8 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Można też podłączyć oscyloskop i dokładnie zliczyć ten ciąg zer i jedynek.Może to zakodowany sygnał "Help me" indecision

Na "SOS" jakoś to nie wygląda :)

Sezon ogórkowy już się zaczął czy nie?

Pozdrawiam :)

 

1
komentarz 8 sierpnia 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Próbowałem z audacity coś odszyfrować ale bez skutku.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 701 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 288 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 5,953 wizyt
pytanie zadane 16 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez GUNJack Użytkownik (520 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...