• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linuxpl dodawanie domeny innego użytkownika

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
426 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
edycja 8 sierpnia 2016 przez Alwox
Witam, mam następujące pytanie - założyłem konto na linuxpl i wykupiłem tam serwer wraz ze swoją domeną - jak mogę teraz dodać do tego serwera domenę innej osoby która chce ją tam umieścić? Chodzi o to, że ta druga osoba chce hostować u mnie swoją stronę ale domenę musiał kupić sam (faktura na firmę).

EDIT: Znalazłem coś takiego jak e-cesja ale nie jestem pewien czy to oznacza również zmianę właściciela domeny w rejestrze? Jeśli ta osoba kupiła tą domenę na firmę to chyba dobrze by było żeby dalej była jej właścicielem ale jak wtedy może mi ją udostępnić żebym ją podpiął do mojego serwera?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

https://support.linuxpl.com/Knowledgebase/Article/View/147/7/zamowilem-nowa-domene-co-dalej

Oczywiście wykupiona domena musi być również skierowana na odpowiednie serwery DNS, jeśli jest wykupiona też w linuxpl to możliwe jest że domyślnie będą właściwe, ale dla pewności lepiej sprawdzić.

Poza tym Mirosław w filmiku również pokazywał podpinanie domeny do hostingu:
https://youtu.be/p0CYjMoXilo?t=1h6m5s
01:06:05 ] Podpięcie domeny do hostingu

komentarz 8 sierpnia 2016 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Ale tam jest napisane jak dodać naszą domenę której jesteśmy właścicielami z tego samego konta i wszystko się dzieje automatycznie, a ja chcę dodać inną domenę. Zgaduję że wypadało by wtedy mieć np kod authinfo albo coś takiego.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie, kod authinfo służy do transferu domeny.

Podepnij zgodnie z tym poradnikiem, osoba która zakupiła domenę musi ustawić odpowiednie serwery DNS, a ty dodajesz ją w panelu zgodnie z tym co jest tam napisane. I tyle, powinno działać normalnie.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Czyli ta osoba musi w swoim panelu domen zmienić DNS i IP ne te z mojego serwera?
1
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Zgadza się, w panelu tam gdzie są ustawienia domeny (nie wiem gdzie to dokładnie jest bo nie korzystam z usług linuxpl) trzeba ustawić serwery DNS takie jakie ma Twój serwer (z tego co widać na podanej przeze mnie wyżej instrukcji po dodaniu domeny do konta pokazują się serwery na jakie należy skierować domenę).

Możesz też sam najpierw sprawdzić na jakie serwery DNS wskazuje ta domena we whois, http://whois.pl - może już będzie na właściwych serwerach jeśli jest u tego samego usługodawcy, ale nie wiem, jak mówiłem nie korzystam z usług linuxpl.com.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Dziękuje bardzo.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2017 w Hostingi, domeny, usługi przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 538 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 210 wizyt
pytanie zadane 14 września 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez TheRevanchist Nowicjusz (150 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...