• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja na Androida - jaki język?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
17,154 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2016 w C i C++ przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
edycja 6 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski
Hej,

 

Krótkie i może głupie pytanie. Zaczynam moją przygodę z tworzeniem gier. Szukam programistów do mojego projektu i oni często pytają w jakim języku ma to być. Z mojej wiedzy to w przypadku androida wchodzi w rachubę tylko java ale może się mylę.

Jest jeszcze coś?

 

Dodam, że (ogólna specyfikacja):

- grafika 2D,

- współpraca z bazą danych,

- mechanizmy geolokalizacji.

Z góry dzięki za pomoc

Igor

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Google udostępnia oficjalnie javę i c++ pod androida, można jeszcze w c# xamarin, phonegap i jeszcze parę innych. Ale moim zdaniem najlepiej Java lub c++, zależnie od tego jak bardzo wymagająca sprzętowo byłaby ta gra.
komentarz 6 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Zgadzam się.
+2 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
Jak chcesz robić aplikacje na androida to polecam ci android studio. W miarę jest on prosty do ogarnięcia, tylko najlepiej jakbyś znał javę i xmla. Nawet przyjemnie się w nim pracuje. Pamiętaj że można jeszcze tworzyć gry w unity, to wtedy musisz znać C#
komentarz 6 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
W Unreal Engine też można
+2 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Java domyślnie - jeśli chodzi tylko o android. C++ w przypadku używania OpenGL ES i innych natywnych API, lub pisze się coś co wymaga dużej wydajności na wielu systemach (wyższej niż Xamarin). C# z Xamarin w przypadku tworzenia aplikacji cross-platform-native. W przypadku gdy chce się w łatwy sposób z aplikacji webowej zrobić aplikację mobilną, używa się JavaScript z specjalnymi bibliotekami takimi jak Apache Cordova, NativeScript, React Native i wiele innych.
komentarz 6 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Opengl można też poprostu w javie używać na androidzie.
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)

Szukam programistów do mojego projektu i oni często pytają w jakim języku ma to być. Z mojej wiedzy to w przypadku androida wchodzi w rachubę tylko java ale może się mylę.

Praktycznie nic nie umiesz i chcesz już ekipy ? 

komentarz 6 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
Tak. Jestem pomysłodawcą i inwestorem... szukam zespołu programistów.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 826 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 81 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 399 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...