• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Gra rozwijająca mózg.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
406 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2016 w Offtop przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
zamknięte 22 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś
Cześć wszystkim! Ostatnio na kanale Discovery Science natrafiłem na bardzo ciekawy program pt. "Zaprogramować mózg" w którym to pokazywali, jak zwiększyć wydajność mózgu i bardzo spodobała mi się tam jedna "gierka" - gra polegała na tym, że litery mieszały się kolejno z cyframi i należało je uporządkować odpowiednio do ich zbiorów naciskając naprzemiennie lewą lub też prawą strzałkę w zależności od wyskakującego znaku. Chciałbym w wolnych chwilach trochę się tak pobawić, czy znacie podobną grę, bądz tytuł demonstrowanej gry?

Może znacie jakieś ciekawe gry rozwijające umysł, która podnosi wydajność mózgu? Jakieś ciekawe techniki zapamiętywania itd.? Ja poznałem technikę skojarzeniową, wizualizacji i o dziwo się sprawdza :)

Mój mózg pod względem logicznego myślenia, abstrakcyjności wypada słabo, więc chciałbym go trochę wyćwiczyć, by pobudzić obie półkule. Może temat niepotrzebny, śmieszny, ale może ktoś podzieli się swą wiedzą z zakresu zapamiętywanie, wydajności mózgu itd... Osobiście interesuję się psychologią, a w szczególności psychologią interdyscyplinarną, więc funkcjonowanie i ingerencja w mózg to temat dla mnie interesujący.
komentarz zamknięcia: Uzyskano rozwiązanie zagadnienia.

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Trochę tego jest:

~ http://www.braincurls.com/
0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
edycja 3 sierpnia 2016 przez MetRiko

UWAGA! Poniższy tekst jest wytworem moim własnym.. przy pisaniu go nie opierałem się na absolutnie żadnych książkach i innych źródłach, a na własnym doświadczeniu i obserwacji x)

Parę "sztuczek" na wyćwiczenie procesu myślenia:
1. Pisanie i analizowanie algorytmów: poprawia umiejętność przewidywania prostych (jak i również skomplikowanych) zdarzeń na podstawie konkretnego "przepisu".
2. Skojarzenia: Można je interpretować na wiele sposobów..
a) Wyszukiwanie fragmentów znanych słów w wyrazach obcych.. uwaga.. szalony przykład:
Stolica Serbii? "Na srebrne bele pada grad" Proste.. Serbia Belgrad xD
b) Wyszukiwanie informacji "po sznurku".. Mamy do czynienia z C, ale przecież wcześniej było B, a jeszcze wcześniej A.
c) Analizowanie sztuki.. Próba wywnioskowania co przedstawia obraz -> wyobrażenie całokształtu przedstawionego świata w obrazie [co jest poza obrazem] -> określenie praw logicznych przedstawionego świata (widzę latające kamienie.. czyli w przedstawionym świecie możliwe jest złamanie praw grawitacji)
3. Rozbijanie praw/zasad na części pierwsze (przykładowo wzorów matematycznych).. Dlaczego w tym wzorze należy dodać X a potem odjąć Y.. Czym tak na prawdę jest Y, i jak to przedstawia się w świecie rzeczywistym.. Dlaczego Y nie może być równe -X, co się stanie jeżeli Y będzie większe niż 100 itd. itp.
 

0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez wallping Nowicjusz (160 p.)

Ja na lepsze zapamiętywanie stosowałam kwasy EPA i DHA, więcej o tym poczytacie pod tym adresem: http://arturtopolski.pl/zapamietywanie-mozg-domowe-metody/

0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Osobiście polecam szachy. Gra bardzo rozwijająca i przy okazji można przy niej ciekawie spędzić czas (niekoniecznie przy komputerze)
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez Patryk Filipiak Początkujący (460 p.)
Polecam ci aplikację na androida Memorando i wiele i innych podobnych apek które ci pomogą osiągnąć twój cel.
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Polecam naukę szybkiego czytania, techniki pamięciowe oraz przeczytanie i przećwiczenie książki:
Zwielokrotnienie Umysłu z wydawnictwa Złote Myśli.

Sam korzystałem z tego kursu, aczkolwiek nie podołałem wszystkim lekcjom :)

Podobne pytania

+3 głosów
7 odpowiedzi 1,216 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2015 w Offtop przez event15 Szeryf (93,790 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 977 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...