• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Którą z książek do nauki Ruby kupić?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w Ruby przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
Gdy się kupuje na helion jakąś książkę można do niej dokupić za 5/10 zł jeszcze 3. Czy opłaca mi się kupić jakąś o języku Ruby? Tamtejsze mają złe wpisy a ja znam podstawy programowania, również funkcyjnego. Nie lubię się uczyć z angielskich tutoriali gdyż może mi coś ważnego umknąć (coś co jest charakterystyczne dla tego języka), ale same podstawy to mogę wyczytać nawet z nich. Jeżeli chcecie zobaczyć te dostępne książki wystarczy "dodać do koszyka" jedną.
komentarz 2 sierpnia 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Umknąć to Ci może jak ktoś, kto nie programuje tłumaczy książkę :)
komentarz 2 sierpnia 2016 przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
No ale to chyba skrajne przypadki... Chodzi mi raczej o to w jaki sposób wiedza jest przekazywana w książce. Chociaż angielskie tutoriale też są dobre.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Od heliona mam książkę do Pythona. Tłumaczenie tej książki od heliona jest tak 4/10, sama książka też tak sobie. Jak masz coś brać od heliona to zwróć uwagę że może być kiepskie tłumaczenie
komentarz 2 sierpnia 2016 przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
Tłumaczenie mi raczej nie przeszkadza. Chodzi mi bardziej o treść.
komentarz 2 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Czy ja wiem, na początku też tak mówiłem łee tłumaczenie to nie będzie problem, a 1100 stron czytam od roku prawie
komentarz 2 sierpnia 2016 przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
W takim razie chyba wezmę to pod następnym razem uwagę (książkę już znalazłem, ale na razie nie o Ruby). Jakie to były błędy?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,405 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,816 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2016 w Ruby przez james30k Bywalec (2,260 p.)
–4 głosów
4 odpowiedzi 753 wizyt
pytanie zadane 6 września 2021 w Ruby przez Teknal Początkujący (290 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...