• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niedziałające adresy www

Object Storage Arubacloud
0 głosów
141 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez xfife Nowicjusz (120 p.)

Cześć! 

Jestem osobą początkującą i natrafiłem na problem przez który nie wiem czy ma sens podążanie dalej, a mianowicie wykupiłem swój własny serwer na stronie linuxPL(tak to ten sam co na filmiku pana Mirosława) i nie wiem czy dobrze myślę ale to chyba o apache chodzi.

 

Mianowicie chciałbym aby moja strona www.cośtam.pl i cośtam.pl były kierowane na tą samą stronę. 

Konfigurowałem na serwerze przekierowywanie stron. Na początku na tych stronach www.cośtam.pl i cośtam.pl były inne treści jednak po konfiguracji udało mi się zmienić na te same treści(nie wiem czy zrobiłem to dobrze przekierowałem (.htaccess) a nie wiem czy nie mam zmienić alias) ale oddzielnie wchodzę na strony wyżej podane. 
Piszę to bo chciałbym się dowiedzieć czy da radę przekierować tak żeby była jedna strona czy się wpisze www czy nie.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Da się, ale nie możesz mieć polskich znaków w adresie. np. ś.
komentarz 2 sierpnia 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
można użyć ś pod warunkiem, że użyjesz go w odpowiedni sposób w wyrażeniu regularnym np. przez kod unicode tej litery: U+015B. Oprócz tego trzeba dodać, że w nazwie domeny nie mogą być polskie znaki.
1
komentarz 2 sierpnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Oprócz tego trzeba dodać, że w nazwie domeny nie mogą być polskie znaki.

Dlaczego?

O ile mi wiadomo to w przypadku domeny .pl nie ma z polskimi znakami żadnego problemu.
https://www.dns.pl/IDN/idn-intro.html
https://www.dns.pl/IDN/idn-faq.html

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Najczęściej wystarczy chwilę poczekać, aby z edytowany plik .htaccess zaczął działać z wprowadzonymi zmianami ;) Jeśli jednak czekałeś i nic nie zadziałało to sprawdź czy jakieś inne zmiany w pliku .htaccess działają. Jeśli również nie, to sprawdź czy poprawny plik .htaccess edytujesz. Jeśli żadna z tych opcji nie pomoże to skontaktuj się z supportem usługodawcy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2020 w C i C++ przez kolijk Użytkownik (600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 352 wizyt
pytanie zadane 11 października 2018 w C i C++ przez Aguli Nowicjusz (190 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...