• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Darmowy hosting!

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
1,173 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez james30k Bywalec (2,260 p.)
zmienione kategorie 1 sierpnia 2016 przez Arkadiusz Waluk
Witam!

Chciałem się was zapytać o opinie na temat serwerów darmowych i jakie mielibyście do polecania.

5 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
edycja 1 sierpnia 2016 przez CzikaCarry

Hmmm. Niby są darmowe pseudohistingi z pseudosupportem typu cda czy hostinger, ale o wiele lepiej jest wdać 50zl za pierwszy rok na hosting i nie mieć reklam, mieć normalne limity i szybko ładujące się strony. image

Co zrobić aby zarobić 50zł w rok? Wystarczy zarobić 0,136986301369863zł dziennie. Zrobić to można podnosząc grosze leżące gdzieś w szufladzie, czy po kątach, tudzież drobniaki leżące na chodniku, ewentualnie raz na miesiąc skosić komuś trawnik.

komentarz 1 sierpnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

ale o wiele lepiej jest wdać 50zl za pierwszy rok na hosting

0 za 10msc z GitHub Education Pack, czyli 0,00 dziennie.

komentarz 4 września 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
Ale chyba za domenę też płacisz co rok i chyba więcej chyba nie?
komentarz 4 września 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
Jak z tego skorzystać niby?
komentarz 4 września 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
W te 50zł wliczałem domenę i hosting :). Ale z czego jak skorzystać? :D
komentarz 4 września 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
Pytanie jak z tego skorzystać skierowałem do adrian17

ile taka domena kosztuje? warto kupić na domena.pl Podobno jest tam jakaś wyprzedaż i jest za 0zł
1
komentarz 5 września 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Jak z tego skorzystać niby?

Brzydkie podejście :/

Miałem na myśli usługę VPSa DigitalOcean - 5$/msc, 50$ bonusu z GitHub Education Pack -> 10msc za darmo.

Domeny to niezależna usługa nie związana z serwerami, więc się nią zbytnio nie interesuję.

komentarz 5 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

ile taka domena kosztuje? warto kupić na domena.pl Podobno jest tam jakaś wyprzedaż i jest za 0zł

Proponuję w przypadku domen patrzeć na cenę odnowienia, którą będziesz płacił za każdy kolejny rok, nie na cenę rejestracji. Szukam u nich na stronie cennika domen i widzę tylko tyle: https://domeny.domena.pl/?action=nologged&subaction=ncpricelist nic o odnowieniu, czyli można zakładać, że skoro się wstydzą to ceny są bardzo wysokie i chcą to ukryć.

A promocje dzięki którym rejestruje się za 0 zł czy po jakiejś innej niby obniżonej cenie to naciągnięcie klienta, robi tak sporo firm (typu np. home.pl czy az.pl) - rejestracja jest niby po promocyjnej cenie, a za to żeby wykonać transfer domeny (większość osób chętnie by to zrobiła po roku gdy przyjdzie faktura na przedłużenie) trzeba ją opłacić przynajmniej raz po tej kosmicznie wysokiej cenie. I w taki oto sposób firmy zdzierają sobie z nieświadomych klientów, żadne to wyprzedaże (jak można wyprzedać domeny?) tylko jedna wielka ściema. Opcję rejestracji za 0 zł mogę polecić tylko jeśli ktoś jest w 100% pewny, że chce mieć daną domenę tylko przez rok, w innym przypadku absolutnie odradzam.

Polecam do domen OVH - jeśli chodzi o domenę .pl to nie znalazłem nigdzie lepszej oferty, są po prostu bezkonkurencyjni. Rejestracja może i nie kosztuje 0 zł a około 12, ale za to przedłużenie kosztuje 49,99 zł. W przypadku już wspomnianych firm typu home czy az jest to ponad dwukrotnie więcej, patrząc na cennik home.pl to dokładnie 121,77 zł.

Także ja OVH mogę serdecznie polecić, praktycznie wszystkie domeny jakie mam (nie tylko .pl) u nich trzymam. Wady jakieś są, ich panel klienta jest wg mnie mocno nieintuicyjny, a support niezbyt szybki, ale w przypadku domen nie stanowi to myślę większego problemu.

komentarz 5 września 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
50 zł za przedłużenie za rok? Jeszcze ten serwer 50zł. Daje to 100zł na rok. Opłaca ci się to w ogóle?
komentarz 5 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

50 zł za przedłużenie za rok?

Zależy od rejestratora i domeny, w przypadku zwykłej domeny .pl i polecanego przeze mnie OVH tak, 50 zł za przedłużenie za rok.

Opłaca ci się to w ogóle?

Kogo pytasz? Jeśli mnie to czy co się opłaca? 

komentarz 5 września 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)

Kogo pytasz? Jeśli mnie to czy co się opłaca? 

Posiadasz wiele domen u tej firmy jak wspomniałeś i za każdą musisz płacić 50zł/rok. Mówiąc, czy opłaca ci się to miałem na myśli czy ci się to w jakiś sposób wzraca. Zarabiasz na tych stronach? Przychody z reklam są?

Kolejne pytanie: 

Cz ty OVH podawałeś swój prawdziwy adres PESEL, bo mam taki problem. Podałem firmie nazwa.pl swój prawdziwy adres PESEL, którego już nie mogę zmieniać i trochę się z tym źle czuje. Mam wrażenie, że właśnie podałem o sobie najważniejsze i najcenniejsze informacje tym naciągaczom jak to ich ładnie określiłeś sad

Zdecydowałem się na darmową rejestrację u nich bo mam zamiar mieć tą domenę tylko przez rok. Potem chcę zrezygnować.

 

komentarz 5 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Nie, nie zarabiam na tych stronach w żaden sposób, reklam nie mam. Cóż, po prostu płacę z własnej kieszeni, jeśli chcę mieć domeny to płacę, obowiązku przecież żadnego nie ma.

Cz ty OVH podawałeś swój prawdziwy adres PESEL

Nie, ponieważ OVH po prostu nie żądało ode mnie podania PESELu. Czy ja wiem czy to są takie "najważniejsze i najcenniejsze informacje"? Co niby im po tym, że mają Twój PESEL? A naciągaczami są (w mojej skromnej opinii) pod względem cen w jakich mają swoje usługi, nie mówię, że pod względem bezpieczeństwa czy innych takich rzeczy coś może być nie tak.

+2 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Było już wiele pytań zarówno o darmowe jak i płatne hostingi, poszukaj:
http://forum.pasja-informatyki.pl/search?q=darmowy+hosting

Mogę jedynie dopowiedzieć, że darmowego hostingu do normalnych zastosowań osobiście nie poleciłbym żadnego.
+1 głos
odpowiedź 1 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Polecam Unix Storm
http://www.unixstorm.org/Konta_WWW.html

Najtańszy pakiet, START-1, już od 24.60 PLN

1
komentarz 1 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 1 sierpnia 2016 przez jpacanowski
Wystarczy, że dziennie będziesz na ulicy znajdował 0.0673972602739726 zł, czyli jeszcze mniej niż kolega wyżej wspomniał ;)
+1 głos
odpowiedź 1 sierpnia 2016 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Co do darmowego hostingu to OVH daje na start 10 MB po zakupie domeny. W niektórych przypadkach zdaje to relację. Natomiast co do większej ilości miejsca to jak to mówią "co tanie to drogie".
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2016 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
Kiedyś miałem darmowy hosting, nie polecam. Za to mogę z czystym sumieniem polecić np. firmę linuxp*.*** (nie chcę chamsko reklamować, jak poszukasz to sam znajdziesz), gdzie płacę w skali roku jakieś 50 zł brutto i nawet domenę mi dali na początku za friko. Podoba mi się w tym płatnym, ale nadal tanim hostingu (w końcu 50 zł to czasem wydajemy na obiad w restauracji albo tańszej knajpce dla siebie i drugiej osoby), że wsparcie masz 24/dobę, jest czat, jest email. No i awarie się praktycznie nie zdarzają (raz w ciągu 3 lat było to może 3h i późnym wieczorem - jak się potem okazało, przenosiny na inny serwer i informowali o tym wcześniej na swoim blogu).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,301 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
+5 głosów
2 odpowiedzi 186 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...