• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Komputer nie noże się włączyć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
578 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
zamknięte 8 sierpnia 2016

Witam Piszę ten temat z powodu nie rozwiązania problemu...

Mianowicie co się mogło spalić?
Chodzi o PC

W takcie pobierania kilku dziesięciu rarów z netu (po ok 1,5 gb jeden) naglę chwilę jakieś 3 sekund komputer zaczął głośniej chodzić później pojawił się dyn i woń spalenizny u nagle się wyłączył.

Później już tylko obudowa się świeciła jakby próbował się włączyć ale szybko wyłączyłam z prądu wszystko...

Takie mam pytanie co się mogło spalić czy cały czy jednak np tylko zasilacz, a może dysk, lub płyta wiem że bez zaglądania ciężko powiedzieć ale może ktoś z Was coś może podpowiedzieć

zdjęłam obudowę, włączyłam... zasilacz się wiatraczek zasilacza się kręci... obudowa świeci jakby komputer chciał wystartować ale nie może.... świeci się gaśnie i tak w kółko to chyba nie zasilacz?

komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
wybrane 1 sierpnia 2016
 
Najlepsza
Witam.Na podstawie tych informacji.

Należy upewnić się że zasilacz jest sprawny(to że diody świecą i wiatraczek się kręci,nie świadczy o tym że jest sprawny)

Jeśli okaże się że jest sprawny.

Wskazane jest wymontować płytę główną i pod dobrym oświetleniem z lupą w ręku sprawdzić czy w jakiś układzie scalonym nie ma dziury albo napuchnięć (tak bywa),kondensatory elektrolityczne do sprawdzenia przy okazji(napuchnięcia,rozlany elektrolit na płycie.

Jeśli nic nie zauważysz to nie znaczy że płyta główna jest sprawna ale warto to tak sprawdzić.

Przekonaj się najpierw czy zasilacz jest 100% sprawny.

Zapach spalenizny może pochodzić też od karty graficznej,elektroniki dysku.

Trudno na teraz coś doradzić.Zacznij od zasilacza.Zachowaj ostrożność by czegoś nie uszkodzić mechanicznie,sprawdzaj które przewody rozłączasz,na których pinach itd.Jeśli nie czujesz się pewnie w tych działaniach,proponuję wizytę w serwisie.Tak czy siak na coś będzie trzeba wydać pieniądze,prawda?

Pozdrawiam
komentarz 8 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Schowa, schowam, zawsze  chowam takie rzeczy... dostałam cały komplet z pudełkiem,
Naprawdę pierwszy raz mi się trafił tak uczciwy i rzetelny serwis...:)
komentarz 8 sierpnia 2016 przez niezalogowany
A co myślisz o nowym zasilaczu? wcześniej miałam taki zwykły bez atestów bez niczego 530v i jak widać nie dał rady... Teraz mam już myślę porządku, z lekkim zapasem mocy jak będę ulepszać rozbudowywać kompa.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Odpowiem żartobliwie.O nowym zasilaczu "wypowiedział się "Twój komp.Ja tego nie zrobię,bo za chwilę rozpęta się tu burza w temacie zasilaczy :)

Moje stanowisko jest takie.

Pierwsze.Każdy kupuje zasilacz na jaki go stać.

Drugie.Zasilacz ma spełniać warunki które postawi mu urządzenie zasilane,czyli to do czego został przeznaczony.Zapas mocy zasilacza,nie szkodzi.

Awaryjność.

Każdy zasilacz lub urządzenie elektroniczne może się popsuć w każdej chwili(bez winy użytkownika).Nawet ten z najlepszej firmy.Dlatego istnieją gwarancje.

To moja skromna opinia w temacie.

Pozdrawiam :)
komentarz 8 sierpnia 2016 przez niezalogowany
No to mamy podobną opinię... A w ostatnim czasie sporo poczytałam o zasilaczach i teraz żałuje że tak późno... Ale lepiej późno...

Tak czy inaczej dziękuję za wszelką pomoc :)

Myślę, że temat można już zamknąć.

Pozdrawiam serdecznie :)
komentarz 8 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Hej :)
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Też tak miałem gdy płyta główna mi się spaliła tyle, że w laptopie od zbyt długiego grania. Laptop na gwarancji to wymienili płytę główną i wszystko działało.
komentarz 30 lipca 2016 przez niezalogowany
Czyli płyta główna ? ale komp mało używany był?
komentarz 30 lipca 2016 przez SebekChlebek Stary wyjadacz (11,290 p.)

Czytaj ze zrozumieniem!

od zbyt długiego grania

komentarz 30 lipca 2016 przez niezalogowany
czytam tylko mój chodził max godzinę i to jeszcze przeglądarka sama
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Trudno powiedzieć to może być wszystko musisz rozmontować go i sprawdzić najlepiej przetestować część w innym komputerze (jeśli to stacjonarny komputer)
komentarz 5 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Już wiadomo, że to zasilacz i jak myślałam, bo było od niego czuć spaleniznę.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 611 wizyt
pytanie zadane 28 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Patrykoo Początkujący (320 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 5,280 wizyt
pytanie zadane 27 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Lotoos Początkujący (260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,219 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2016 w Urządzenia mobilne przez xR Mądrala (6,260 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...